Jedná sa o zeleninu, ktorú väčšina z nás prehliada a pritom ani netušíme čoho je schopná. 10 výhod kapusty, z ktorých niektoré môžu byť prekvapujúce

Jedna široko dostupná zelenina, ktorá sa často prehliada, je kapusta.

Kapusta obsahuje vlákno, kyselinu listovú, mangán, vápnik, draslík, horčík a vitamíny B6, K a C. Okrem toho obsahuje minerály, ako je vitamín A, riboflavín a železa.

Kapusta je nielen zdravá, ale aj lahodná. Tak ako surová, tak aj varená, a môže sa pridať do širokej škály jedál, ako sú napríklad šaláty, polievky. Môžete tiež kvasiť kapustu a urobiť kysnuté kapusta alebo kimchi.

Zdravé výhody kapusty

 1. Pomáha vám schudnúť

Kapusta je dobrá zelenina pre ľudí, ktorí chcú schudnúť zdravým spôsobom.

Kapusta na chudnutie

Jedna šálka nasekanej kapusty obsahuje len 22 kalórií. To znamená, že má nízky obsah kalórií, je vynikajúcim doplnkom k akejkoľvek diéte pre chudnutie.

Okrem toho vlákno v kapuste poskytuje objem v tráviacom systéme, ktorý vám pomôže zostať plný. Kapusta má tiež vysoký obsah vody, čo znamená, že vás udrží naplno a zabraňuje hladovým výskytom. Okrem toho udržuje telo hydratované.

 1. Zlepšuje zdravie srdca

Začlenenie kapusty do vašej stravy môže pomôcť chrániť pred srdcovým ochorením.

Antokyány v červenej kapuste pomáhajú potlačiť zápal v tele, čo môže viesť k kardiovaskulárnym ochoreniam. Okrem toho vysoký obsah polyfenolov v kapuste pomáha predchádzať hromadeniu krvných doštičiek a znižuje krvný tlak. To zase pomáha znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Obsah draslíka kapusta tiež pomáha regulovať krvný tlak tým, že pôsobí proti škodlivým účinkom prebytočného sodíka vo vašom tele. Vysoký príjem draslíka je tiež spojený so zníženým rizikom mŕtvice.

 1. Podporuje zdravie mozgu

Kapusta je pre váš mozog dobrá. Je bohatá na jód, kapusta zvyšuje funkciu mozgu a účinne funguje na nervovom systéme. V skutočnosti zohráva zdravé množstvo jódu kľúčovú úlohu pri prevencii a liečbe neurologických porúch, ako je Alzheimerova choroba a demencia.

Kapusta má tiež niekoľko vitamínov B, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri zlepšovaní duševnej vytrvalosti a pamäti.

 1. Zlepšuje trávenie

Ak chcete zlepšiť trávenie, patrí kapusta do vašej stravy.

Kapusta je plná črevo nerozpustných vlákien, ktoré pomáhajú udržiavať zdravý tráviaci systém a pridávajú hmotu do stolice. Vlákna tiež podporujú pravidelný pohyb čriev.

 1. Reguluje hladinu cukru v krvi

Antioxidačné a antihyperglykemické vlastnosti kapusty ponúkajú potenciálny terapeutický zdroj na liečbu cukrovky. Pomáha to znížiť hladinu cukru v krvi a podporuje produkciu inzulínu.

Navyše, udržiavanie vlákniny v kapuste pomáha predchádzať cukrovke, pretože spomaľuje vstrebávanie cukru.

 1. Uzdravuje vykĺbené členky

Ak ste si vyvrtli členok, kapusta je všetko, čo potrebujete. Jeho protizápalový účinok pomáha liečiť jednoduché úseky. Pomáha znížiť opuch a zlomeniny kostí.

Obsahuje tiež vysoký obsah vitamínov a fytonutrientov, ktoré podporujú proces hojenia.

 • Odstráňte vonkajšie listy z hlavy kapusty.
 • Pomocou valčeka jemne rozdrviť listy tak, aby sa šťava uvoľnila.
 • Zabaliť listy kapusty do fólie a zohriať ich v rúre.
 • Vložte teplé listy kapusty na bolestivé miesto.
 • Zabezpečte ich pomocou gázového obväzu a potom pokryte oblasť uterákom, aby ste ho udržali v teple.
 • Nechajte 30 minút.
 • Tento spôsob použite dvakrát denne niekoľko dní po sebe.

ZDROJ: top10homeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>