Je zázvorový čaj dobrý proti nevoľnosti počas tehotenstva alebo nie?

Od dávnych čias sa zázvorový čaj používa na liečbu rôznych problémov s trávením, vrátane nevoľnosti a zvracania počas tehotenstva. V malom množstve sa zdá, že zázvor je účinný proti týmto nepríjemným pocitom, ale sú tu aj lekári, ktorí odporúčajú, aby sa počas tohto štádia nepil.

Je zázvor čaj zlý počas tehotenstva?

Zvyčajne sa zázvorová infúzia používa na liečbu alebo zmiernenie bežných tráviacich ťažkostí a mnohých ďalších zdravotných problémov. Medzi tieto nepohodlie patrí nevoľnosť a gestačné vracanie.

Existuje niekoľko štúdií, ktoré boli vykonané s cieľom určiť výhody zázvoru na zníženie nevoľnosti, ku ktorej dochádza v prvých mesiacoch tehotenstva. Podľa výskumu sa zázvor v malých množstvách javí ako účinný proti tomuto nepríjemnému pocitu, ktorý postihuje tehotné ženy.

Viac použitia a aplikácie zázvorového čaju v tehotenstve

Zázvor pomáha bojovať proti tráveniu alebo dyspepsii, ktorá je zvyčajne sprevádzaná nevoľnosťou, vracaním, ťažkosťami žalúdka, pálenie záhy, bolesťami brucha, plynom alebo plynatosťou atď. Je považované za užitočné zabrániť vzniku tráviaceho vredu a pri liečbe gastrointestinálnych porúch ako je gastritída, ulceratívna kolitída a Crohnova choroba.

Chráni mikroflóru alebo črevnú flóru a môže zabrániť zápche a halitóze. Zázvor zvyšuje slinenie a osviežuje dych, preto je známy liek na sucho v ústach. Rovnako je jedným z najlepších spojencov pre dýchací systém, pretože prispieva k zlepšeniu a zmierneniu príznakov chrípky, chladu, bolesti v krku a sinusitídy, medzi inými stavmi dýchacích ciest.

Znižovaním hladín cholesterolu v krvi a predchádzaním tvorby trombov alebo zrazenín podporuje krvný obeh. A keďže má schopnosť riediť krv, je to dobrý zdroj, pokiaľ ide o prevenciu chorôb srdca a krvných ciev: angíny pectoris, infarktu …

Okrem toho je zázvor schopný znížiť bolesť spôsobenú artritídou, premenštruačným syndrómom a chronickým únavovým syndrómom.

kontraindikácie

Zaujímalo by vás, či zázvor má toxicitu, či má nejaké kontraindikácie a vedľajšie účinky alebo či riskujeme, že ho zvyčajne užívame, najmä počas tehotenstva.

V normálnych dávkach je zázvor neškodný a nemá žiadne nepriaznivé účinky. Avšak konzumované v nadbytku alebo v kombinácii s niektorými liekmi (antihypertenzíva, antikoagulanciá, antiplachety, antidiabetiká …) a liečivé rastliny môžu byť škodlivejšie než prospešné.

Neodporúča sa užívať ho, ak existujú aktívne gastroduodenálne vredy, žlčové kamene alebo iné ťažkosti s trávením závažnej povahy (gastritída, ulcerózna kolitída, ochorenie dráždivého čreva, Chron …) bez predchádzajúcej konzultácie so zdravotníckym pracovníkom. Ani sa nemá podávať deťom a ľuďom, ktorí trpia neurologickými ochoreniami.

Lekári odporúčajú dávku zázvoru počas tehotenstva a dojčenia, pretože jej bezpečnosť nebola preukázaná. Použitie zázvoru u tehotných žien môže spôsobiť ospalosť a pálenie záhy. Ak ho chcete použiť na zmiernenie rannej nevoľnosti tehotenstva, mali by ste sa poradiť s lekárom o vhodnosti a primeraných dávkach zázvoru.

Vlastnosti a výhody zázvoru

Účinné látky zázvoru, ako je gingol, dávajú rôzne vlastnosti, hlavne zažívacie, aperitívne, karminačné, protizápalové, laxatívne, expekčné, febrifúzne, antiseptické a analgetické. Tiež sa pripisujú vlastnosti, ktoré uprednostňujú chudnutie.

Uľahčuje trávenie a neutralizuje prebytok žalúdočnej kyseliny a baktérií alebo parazitických mikroorganizmov, ktoré spôsobujú problémy s črevom. Jedná sa o jeden z protirakovinových rastlín par excellence, preto je indikovaný, aby sa vyhlo chorobe pri cestovaní, vracanie spojené s chemoterapiou.

Zázvor môže znížiť horúčku, zmierniť nosovú kongesciu a znížiť bolesti kĺbov, ktoré sprevádzajú chrípku. Ale môže tiež zvýšiť hladinu testosterónu, čo je osobitne zaujímavé pre športovcov a ľudí, ktorí sa snažia o zvýšenie svalovej hmoty.

Analgetický a protizápalový účinok zázvoru môže byť použitý na upokojenie bolesti zubov a boj proti zápalu a bolesti syndrómu karpálneho tunela.

ZDROJ:awarenessremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>