Je ružová himalájska soľ naozaj tak zdravá ako sa doteraz písalo alebo je to len marketingový trik. Odborníci sa na to pozreli!

Mnohí ľudia pravdepodobne počuli, že himalájska soľ je vďaka svojim ružovým kryštálom najzdravšia soľ na svete. Niektorí veria, že táto soľ pracuje na impotencii a môže vyliečiť rakovinu. Vďaka svojim vlastnostiam je tiež oveľa drahšia. Odborníci sa rozhodli pozrieť sa bližšie na túto soľ a zistili, že nič iné ako iné soli.

Taliansky špecialista Andrea Ghiselli sa rozhodol vyvrátiť mýtus o vlastnostiach soli podporujúcich zdravie. Je to len marketingový trik a nemá výnimočné vlastnosti, ktoré ovplyvňujú našu krásu alebo zdravie. Ukazuje sa, že ružové minerály nachádzajúce sa v produkte z Ázie skutočne neovplyvňujú naše zdravie – lepšie alebo horšie. Existuje len veľmi málo z nich, ktoré by mali nejaký vplyv.

Mnoho ľudí verí, že ružová himalájska soľ dokonale ovplyvňuje krvný tlak, pevnosť a kvalitu pokožky, upokojuje orálne infekcie, zbavuje sa celulitídy a podporuje respiračné problémy. V skutočnosti ovplyvňuje naše telo v rovnakej miere ako akákoľvek iná soľ.

Odkiaľ pochádza ružová farba?

Táto ružová farba je spôsobená tým, že nie je čistená z určitých minerálov, ako je železo, zinok, horčík a vápnik, a predovšetkým oxid železitý. Tieto látky nie sú prítomné v takých množstvách, ktoré by mohli mať priaznivé účinky – vysvetľuje taliansky špecialista agentúry Ansa.Ukazuje sa tiež, že ružová himalájska soľ nepochádza z Himalájí, ale je extrahovaná z pakistanských hôr v bani Khewra, ktorá je vzdialená niekoľko sto kilometrov od Himalájí.

Špecialisti sa opäť zaoberali známym mýtom, ktorý sa ukázal byť len marketingovým trikom.

ZDROJ:obieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>