Jazvy sa môžu stať neviditeľnými, tieto triky vygumujú z kože takmer všetky jazvy

Navrhujem, aby ste sa naučili 7 dobrých ľudových metód. Ľudové recepty na jazvy neškodia zdraviu a všimnete si účinok onedlho. Tak to skúste!

Skúste použiť osvedčené nástroje. Stojí to za trpezlivosť, pretože proces nie je rýchly – ale všetky nástroje fungujú!

1. Citrónová šťava

Utrite postihnutú kožu citrónovou šťavou, alebo ju jednoducho rozdeľte na polovicu a potrite postihnutej oblasti. Prírodné vlastnosti citrónu sú veľmi užitočné pri čistení pokožky.

2. Paradajková šťava

Vytvorte čerstvú paradajkovú šťavu. Naneste ju na jazvy. Tento extrakt je veľmi dobrý na ošetrenie pokožky.

3. Mandľový olej

Jemná masáž pokožky s mandľovým olejom je tiež veľmi účinná pri liečbe jaziev.

4. Osivá senovky

Okrem liečenia mnohých chorôb tieto semená veľmi pomáhajú pri odstraňovaní jaziev. Vezmite 1 šálku osiva geniača a pridajte 500 ml vody. Varte do varu po dobu 5-7 minút. Počkajte, kým sa odvar odfarbí. Umyte si tvár a ostatné postihnuté oblasti týmto vývarom. Opakujte postup raz týždenne.

5. Santalové drevo

Pasta zo šantalového dreva je jednou z najúčinnejších metód odstraňovania jaziev. Namočte prášok šantalového dreva do vody cez noc. Aplikujte pastu na postihnutú oblasť a nechajte ju po určitú dobu vysušiť, potom umyte studenou vodou.

6. Uhorky

Aplikovať kašu z uhorku na jazvy a nechajte počas 15 minút. Opláchnite pokožku studenou vodou. Táto metóda je veľmi účinnáaj  pri odstraňovaní tmavých škvŕn na pokožke.

7. Banán

Roztlačte zrelý banán a potrite cez jazvy. Nechajte 7 minút a potom opláchnite pokožku studenou vodou.

Majte na pamäti, že každá z vyššie uvedených metód môže mať vedľajšie účinky, rovnako ako spôsobiť individuálnu neznášanlivosť a alergie.

ZDROJ.liveinternet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>