Istá žena vykúpila na trhu všetku kukuricu. Keď som sa jej spýtal, prečo? Odpoveď bola, pretože…

Do Európy, kukurica bola doručená na konci XV storočia zo Strednej Ameriky. Chutné a výdatné obilie, rýchlo ocenili v nových krajinách. Jej blahodarné vlastnosti boli pozorované po dlhú dobu, a od tej doby kukurica začala byť používaná nielen v potravinách, ale aj na lekárske účely.

Klas kukurice s ovocím-Weevil obalených tenkou hodvábnou niťou – stigiem.  Zbiera sa, keď kukuričný klas má mliečno bielu farbu. Kukuričný hodváb je potreba vylúpiť rukou, a potom sa suší pod holým nebom alebo v špeciálnych peciach.

Vlastnosti kukuričných vlasov

Kukuričný hodváb obsahuje veľké množstvo živín. Mastné kyseliny, esenciálne oleje, vitamín C, pantoténovú a askorbová kyselina sa priaznivo ovplyvní všetky systémy tela.

Liečivé vlastnosti kukuričných vlasov pomáha a ich použitie sa vysporiadať s rôznymi druhmi chorôb.

Tradičná medicína používa kukuričný hodváb na liečbu žlčových kameňov, hepatitídu a cholecystitídu. Kukuričný hodváb sa tiež dokonale vyrovná s obezitou, pretože obsahuje kyselinu askorbovú urýchľuje látkovú výmenu a znižuje hladinu cukru v krvi.

Použitie hodvábu z kukurice pomáha znižovať chuť do jedla, k boju chuti na sladkosti. Ak pridáte k terapeutickému kurzu cvičenia, bude váha klesať ešte rýchlejšie!

Ponúkneme 3 spôsoby využitia kukuričných vlasov na  chudnutie

Vývar z vlasov kukurice

1 lyžicu sušených vlasov dáme do 250 ml vriacej vody a potom sa nechá vo vodnom kúpeli po dobu 5 minút. Výsledný vývar prefiltruje sa cez sito. Vezmite 1/3 šálky po dobu 5 minút pred jedlom. Vývar zníži chuť do jedla a pomôže schudnúť rýchlejšie.

Infúzia z kukuričných vlasov

3 lyžice vlasov dáme do 250 ml vriacej vody a nechať 15 minút. Môžete pridať 1 lyžicu drvené brusnicové listy. Vezmite 100 ml 4-krát denne. Nálev má močopudné vlastnosti, dobre vyplaví prebytočné tekutiny z tela, znižuje opuchy a úspešne bojuje s celulitídou.

Čaj z kukuričných vlasov

Vezme sa 1 polievková lyžica ríbezľových listov, 1 čierny čaj a 2 lyžice kukuričných vlasov. Zalejeme vriacou vodou a necháme chvíľu variť. Sám, čaj odstraňuje chuť na sladkosti – Spojte čaj s nízkokalorickou diétou a cvičením.

Dávajte pozor na niektoré kontraindikácie použitia kukuričných stigiem. Majú výrazné močopudné účinky a môže spôsobiť významnú stratu draslíka.

Nezabudnite, že akýkoľvek proces chudnutia – komplexný účinok na organizmus, ktorý sa skladá zo správnej výživy, mierneho cvičenia a pozitívnym prístupom.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>