Istá žena vie geniálny recept na odstránenie škvŕn z oblečenia, po ktorých nezostane po nich ani stopy

Ako odstrániť škvrny z oblečenia, je to jednoduché.

POMOCNÉ TIPY

Prostriedky na umývanie riadu

Vychutnávate si zmrzlinu, začína sa topiť a náhle si všimnete škvrnu na koži. Nebojte sa! Môžete vymazať škvrny z letného dezertu nasledovne: namočte vec v studenej vode po dobu 10 minút, pridajte prostriedok na umývanie riadu a potom umyte ako obvykle.

Amoniak

Po prechádzke nájdete škvrny z čokoľvek! Napríklad po jedle, ktoré sa opeká určite pripomenie mastnú škvrnu na oblečení. Ak je čerstvá, potom sa na toto miesto môže nasypať jemná soľ, ktorá odmasťuje tkaninu. Amoniak dokáže zvládnuť tvrdé znečistenie.

Aspirín

Na čistenie od potu pomôže aspirín. Nalejte do pohára s teplou vodou 4 rozdrvené tablety. Polejte škvrny týmto roztokom a nechajte produkt 2 hodiny, potom sa umyte.

Mlieko

Ak zmiešate 1 liter mlieka a 2 lyžice citrónovej šťavy, dostanete vynikajúci nástroj, ktorý odstráni škvrny z bobúľ. Nechajte veci v tejto kvapaline 2 hodiny, potom ich opláchnite a umyte v mydlovej vode.

 

 

Citrónová šťava

Táto zložka vám pomôže odstrániť stopy od malín, čučoriedok, hrozna a ďalšieho ovocia, rovnako ako čokolády. Stlačte šťavu z citrónu, pomiešajte ju s ocotom v pomere 1: 1. Aplikujte zmes na škvrnu s bavlnenou podložkou a opatrne ju otrepte.

Ocot

Omývajte oblečenie s bielym octom. Vykonajte takéto manipulácie: obráťte znečistené oblečenie dovnútra a opláchnite studenou vodou. Po dobu 10 minút ju nechajte vo vode s odstraňovačom škvŕn, takže s octom a potom ju umyte s vodou. Oblejte škvrnu ocotom, ak nezmizne, opakujte tento postup niekoľkokrát.

Takéto jednoduché tipy pre domácnosti budú užitočné pre každú gazdinku! Vaši priatelia budú potešení, ak zdieľate svoje triky s nimi.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>