HOVORILI, ŽE JE POTREBNÉ JESŤ KAPUSTU KAŽDÝ DEŇ, A ZRAZU ZAČAL POCIŤOVAŤ NIEČO ZVLÁŠTNE V KĹBOCH ​​A ŠTÍTNEJ ŽĽAZE!

Úžasná zelenina!

V prírode je veľa prvkov, ktoré sú dôležité pre našu spotrebu a my ich úplne ignorujeme .

Takže napríklad kapusta – obsahuje veľa výhod, má toľko vitamínu C, že dokáže prekonať veľa citrusových plodov .

Navyše u tých, ktorí konzumujú veľa kapusty, je menšia pravdepodobnosť vzniku rakoviny hrubého čreva, čo naznačuje jej silný účinok ako ochranného činidla v našich telách, čo je zďaleka najpotrebnejší faktor.

Na druhej strane má kapusta prvky, ktoré neskutočným spôsobom pomáhajú zrýchliť náš metabolizmus. S látkami, ktoré sú prospešné pre metabolizmus estrogénu, je ideálny na konzumáciu u žien, pretože znižuje riziko rakoviny vaječníkov, maternice a prsníka.

VÝHODY KAPUSTY

Ako diuretikum pomáha pri liečbe a včasnej prevencii cukrovky, ako aj obezity, kardiovaskulárnych chorôb a problémov s kyselinou močovou.

Realita je taká, že pomáha zmierňovať účinky reumatizmu a artritídy. Na druhej strane pomáha nášmu tráviacemu systému a našej črevnej flóre, takže bojuje proti problémom s hnačkami prevenciou žalúdočných infekcií.

Samotný fakt konzumácie kapusty nie je jediný spôsob, ako pomôcť nášmu telu liečiť sa prirodzene. Ak máme problém mimo vášho tela, môžete na uľahčenie situácie použiť kapustové listy.

V akých prípadoch sa používa kapusta:

Hrbole a modriny: Na bolestivé miesto jednoducho priložte kapustný list. Ak máte bolesti kĺbov, môžete to urobiť aj vy.

Štítna žľaza: Štítnu žľazu môžete regulovať vďaka kapuste. Stačí, keď si na hrdlo nanesiete 2 listy kelu a uvidíte, ako sa to zlepší.

Bolesti hlavy: Ak cítite bolesti hlavy v dôsledku stresu, nedostatku spánku alebo únavy každý deň, natrite si kapustu a uvidíte, ako to pomôže.

Bolesť prsníkov pri dojčení: častá u mnohých žien po pôrode, a keď je prsník opuchnutý od materského mlieka, stačí si na prsník naniesť nejaké kapustné listy a všimnete si zlepšenie.

Na základe materiálov –  homeremediesgarden.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>