Hlavné dôvody, prečo sa zvyšuje telesná hmotnosť žien po 40 rokoch

Najčastejšie sa prejavujú ako súbor nadváhy, zhoršenia vzhľadu kože a zdravotného stavu. Zvážte príčiny priberania na váhe po 40 rokoch a to, ako súvisia so zmenami ženského tela súvisiacimi s vekom. Prečítajte si tieto informácie až do konca a získajte tipy a praktické rady, aby ste vždy zostali v dobrom stave a vyzerali atraktívne.

Dôvody priberania na váhe po 40

Mnohí majú sklon veriť, že v určitom veku začína fungovať genetická predispozícia k nárastu hmotnosti. Ale je to tak? Vedci dokázali, že hlavnými faktormi, ktoré ovplyvňujú zmeny v počte žien po 40, sú:

  • Hormonálne zmeny v tele. Je to kvôli nástupu alebo prístupu menopauzy. Nerovnováha testosterónu a progesterónu vedie k hromadeniu telesného tuku a ovplyvňuje tento údaj.
  • Metabolická porucha. Spomalenie metabolizmu vedie k nahromadeniu toxínov, zadržiavaniu vody v tele a zvýšeniu objemu tela.
  • Zmena vo výžive. S vekom sa odporúča znížiť množstvo spotrebovanej potravy a mnoho žien nie je zvyknutých, alebo sa ešte nenaučilo, aby sa obmedzili.
  • Menej mobilný životný štýl. Ak žena nezíska dostatok fyzickej aktivity, hmotnosť bude neustále rásť.

Tieto jednoduché odporúčania pomôžu v každom veku udržať optimálnu úroveň váhy, vždy byť energický a atraktívny.

  1. Monitorujte hladiny hormónov. Udržiavaním rovnováhy sa budete nielen cítiť dobre, ale aj udržiavať harmóniu.
  2. Jedzte zdravú výživu. Vyvážte svoju stravu: znížte množstvo tukov a uhľohydrátov, zvýšte príjem vlákniny a potravín obsahujúcich antioxidanty.
  3. Choďte na šport. Ak nemáte dostatok sily alebo času na trénovanie v telocvični, na dlhé prechádzky alebo na ranné cvičenia.
  4. Buďte na čerstvom vzduchu viac. To nielen zlepší metabolizmus, ale tiež pozitívne ovplyvní vzhľad pokožky.

Pri dodržaní týchto 4 pravidiel si môžete zachovať krásnu postavu po 40 a 50 rokoch. Nezabudnite pozitívne myslieť, milovať seba a viac sa usmievať.

ZDROJ:womenshour.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>