Genialny spôsob ako si môžete vypestovať doma na okennej parapete túto zázračnú rastlinu

Aloe vera je nádherná rastlina a je dôverne známy liečivý pomocník už takmer pre každého z nás. Jej hojivé účinky sú obdivuhodné. Aloe vera pomáha takmer na všetko. Krásne urýchľuje hojenie, pomáha na popáleniny a dokonca aj proti zápche.

Dnes si ukážeme, ako môžete rozmnožiť aloe vera na Vašom okennom parapete a mať tak tento všeliek na dosah ruky vždy, keď to bude potrebné. Pustite sa do toho ihneď. Na rozmnoženie nie je nič, čo by ste nezvládli.

BUDEME POTREBOVAŤ:

  • kvetináč
  • zeminu pre pestovanie kaktusov
  • štrk, alebo keramzit
  • nôž
  • aloe
  • vodu

POSTUP:
1) Nájdite si rastlinu aloe vera, ktorá už má trs aspoň o 4 listoch. Ideálna dĺžka by mala byť zhruba 5 cm.

2) Potrebujete získať výhonky a neporušiť korene. Opatrne teda vyberte rastlinu zo zeminy tak, aby k porušeniu nedošlo.

3) Pripravte si kvetináč správnej veľkosti s odvodňovacími otvormi. Dno kvetináča zasypte keramzitovou vrstvou a tu znovu zľahka zeminou pre kaktusy. Pôdu prolejte vodou a nechajte úplne vyschnúť.

4) Korene potrebujú istý priestor. Po vyschnutí pôdy teda odrezanú časť zasaďte do kvetináča tak, aby bola v pôde 1/3 listu.

5) Kvetináč po zasadení umiestnite na dobre osvetlené miesto, určite ale nie priamo na slnko. Aloe vera rozhodne neprelievajte. Dochádza u nej k veľmi rýchlemu hnitie koreňov a ľahšie ju napadnú škodcami. Zalievajte vždy ešte len, až pôda vyschne.

6) Liečebné účinky odrezaných listov trvajú po dobu dvoch mesiacov.

Zdieľajte tento návod ako pestovať doma aloe vera aj s vašimi priateľmi! Určite sa im bude tiež hodiť. 

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>