Geniálny čínsky trik váš krvný tlak vráti do normálu do 5 minút bez liekov, nezáleží na tom, či ho máte vysoký alebo nízky

Vysoký krvný tlak sa inak nazýva choroba moderného veku. Lekári a výskumníci zvyčajne spájajú to s nedostatkom spánku, obezitou, zvýšeným stresom, slaným jedlom, zvýšenou konzumáciou alkoholu a fajčením. Každý už mal vysoký krvný tlak v určitom čase svojho života.

Váš krvný tlak sa tiež môže zvýšiť kvôli namáhaniu svalov, nadmernej fyzickej aktivite a keď sú svaly preťažené stresom, stanú sa stuhnutými a cievy v nich sa stiahnu. To v nich potom vyvoláva vysoký tlak.

Relaxácia svalov nám pomôže dostať náš tlak do normálu.

Tajomstvo čínskej medicíny predložil lekár Lu Huns z moskovského futbalového klubu „Spartak“.

Ako znížiť vysoký krvný tlak za 5 minút bez akýchkoľvek liekov?

Bod č.1

Na obrázku sú znázornené dva body – prvý pod koreňom ucha a druhý v jamke v blízkosti nad kľúčnou kosťou.

V prvom kroku prstami mierne prechádzajte po čiare medzi týmito dvoma bodmi smerom zhora nadol. Netlačte príliš, v tomto prípade nejde o klasickú akupresúrnu masáž, ale o jemnejšiu aktiváciu bodov.

Takýto postup urobte to 10 krát na každej strane krku.

V druhom kroku masírujte miesto v okolí druhého bodu po dobu približne 1 minútu. Opakujte tento postup 10 krát na jednej strane a potom 10 krát na druhej strane. Teraz už masírujte o niečo silnejšie, avšak nie tak, aby to vyvolávalo bolesť.

Keď skončíte, váš krvný tlak by mal spadnúť na normálnu úroveň.

 Pokúste sa ho veľmi pomaly robiť nepozorovateľným pohybom ruky zhora nadol, sotva sa dotýkajúc prstov vašich prstov. 

Bod č. 2

Pri tomto spôsobe pôjde opäť o masáž akupresúrnych bodov.

Tieto sa však nachádzajú v zadnej časti hlavy, tesne pod lebkou v malých priehlbinách na oboch stranách krku ako to zobrazuje obrázok dole.

V tradičnej čínskej medicíne sa označujú tiež ako body GB 20.

Masáž môžete vykonávať kedykoľvek v priebehu dňa, keď máte voľné ruky.

Robiť, by ste ju mali pomocou palcov oboch rúk spôsobom, aký je uvedený na  obrázku.

Ak však z akýchkoľvek dôvodov nie je vhodné, aby ste mali ruky nad hlavou, je možné uvedené body masírovať aj rukami zospodu pomocou ukazováka a prstenníka.

Tento druhý cvik pôsobí nielen na zníženie krvného tlaku, ale celkovo na jeho optimalizáciu. Teda aj na jeho zvýšenie v prípade, že jho máte príliš nízky.

Váš krvný tlak sa po tejto jednoduchej liečbe sa rýchlo vráti do normálu!

Je veľmi dôležité mať správny prietok krvi!

Čínska medicína tvrdí, že najdôležitejšou vecou je správne prietok krvi do svalov a tkanív. Vývoj určitých ochorení začína v tomto presnom bode a naopak, ak existuje stagnácia krvi niekde v tele. Vaše telo dokáže rýchlo vyliečiť chorobu, ak zabezpečíte adekvátny prietok krvi. To je najdôležitejšia vec týkajúca sa masáží.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>