Geniálna metóda ako bieliť nevzhľadné zažltnuté vankúše, aby vyzerali znova ako nové

Hľadáte spôsob, ako vybieliť zažltnuté vankúše? Aj keď sme ich vložili do obliečok, zožltli. Neznie to veľmi príjemne a malo by nás to povzbudiť, aby sme sa starali o naše vankúše. Stávajú sa veľmi dobrým prostredím pre rozvoj mikroorganizmov, ktoré môžu poškodiť naše zdravie. Preto by sme okrem iného nemali ležať s mokrou hlavou na vankúši.

Ako bieliť vankúše

Obnovenie snehobielej farby vankúša nie je ťažké, ak poznáme túto účinnú metódu. Vďaka tomu budú vankúše opäť ako nové, nielen vo vzhľade, ale tiež ich očistia od baktérií a roztočov, ktoré sa v nich hromadia. Preto by sme mali takéto čistenie používať pravidelne.

prísady:

  • 1 lyžica jedlej sódy
  • 1 polievková lyžica kvapaliny na umývanie riadu
  • 1 lyžica bielidla
  • 1/2 lyžice boraxu

Čo je borax?

Čítaním ingrediencií ste sa pravdepodobne začali čudovať, čo je to borax ? Borax je v USA veľmi populárny čistiaci prostriedok. Nemusí to byť tak rozšírené u nás, ale môžete ho ľahko získať na internete. Dokonale zjemňuje vodu a bieli odev, odstraňuje škvrny a odstraňuje nepríjemné pachy. Je to veľmi lacné pri pohľade na jeho univerzálnosť a skutočnosť, že ho zvyčajne príliš nepoužívame. Preto takéto balenie vydrží veľmi dlho.

Bielenie vankúšov krok za krokom

Ak sa vám podarilo zhromaždiť všetky ingrediencie, potom začneme pri pohľade na štítok s vankúšom. Preto sa oplatí odrezať štítky, len ich nechať. Prakticky všetky vankúše sa dajú prať v práčke, ale stojí za to skontrolovať, či aj náš. Nájdete tu tiež informácie o podrobnostiach o praní, ako je teplota vody.

Vložte vankúše do práčky, oplatí sa s nimi hodiť 2 tenisové loptičky alebo lopty do práčky / sušičky. Sú pomerne lacné, ale vďaka nim sa náplň neskladá a po vybratí z práčky alebo sušičky je našuchorená. Hodím tieto gule do každého prania a pranie je potom hmatateľne príjemnejšie na dotyk a páperie nie je zhutnené.

Nalejte všetky zložky zo zoznamu do priehradky na prací prostriedok. Potom vložte bielizeň podľa označenia na vankúši. Odporúčam vypnúť odstredenie a po umytí stlačiť vankúše rukami a ak máme príležitosť ich vysušiť v sušičke. Ak nie, zabalte uterák, aby absorbovala prebytočnú vlhkosť, a po chvíli sa vodorovne roztiahnite do sušiča. Vankúše by nemali byť príliš blízko suchého zdroja tepla, ako sú radiátory.

Teraz si všimnete, že vankúš je ako nový a keď vyschne, bude mäkký a svieža 🙂

Ako sušiť vankúš

Aby vankúš pri praní nestratil svoju mäkkosť, je vhodné hodiť vyššie uvedené lopty do sušičky alebo jednoducho tenisové lopty. Keď sa bubon otáča, bude sa pohybovať, čím sa zabráni hromadeniu náplne v poduškách. To isté môžeme urobiť s inými vecami, ktoré majú výplň, ako sú zimné bundy. Túto metódu odporúčam, používam ju dlhú dobu.

Ak sa perie zlomí, stále ho môžete opraviť roztrhnutím vankúša, jeho vybratím a vyčistením rúk, aby ste ho oddelili. Potom vankúš znovu zatlačte a prešívajte.

Vankúše sa najlepšie sušia na slnku av zime zdrojom tepla. Nechceme, aby vlhkosť vo vnútri začala hniť. Vankúše sú hrubé, takže pred vankúšmi si musia dobre a najlepšie vyschnúť v čo najkratšom čase. Preto je sušička bielizne užitočná doma, ale ak ju nemáte, musíte robiť aj iné veci.

 

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>