Fitness kinder mliečny rez! Jednoduchý recept, ktorý vládne úplne každý!

Pripravte si chutný dezert, po ktorom určite nepriberiete! Prinášame vám recept ako si vyrobiť vlastný zdravý kinder mliečny rez.

Suroviny na cesto:

4 vajcia
3 lyžice kakaa
1 lyžica zemiakového škrobu
2 lyžice medu alebo iného sladidla (nemusí byť)

Suroviny na plnku:

400 g jemného tvarohu
1 lyžička želatíny
sladidlo podľa chuti (med, stévia, …)

8
Postup:

Žĺtky vyšľaháme spolu s medom alebo iným sladidlom do tuhej peny. Následne pridáme kakao a škrob. Nakoniec primiešame ušľahaný sneh z bielkov a jemne vareškou premiešame.

Cesto navrstvíme na väčší plech na pečenie a dáme piecť do predom vyhriatej trúby. Pečieme pri teplote 220 stupňov cca 12 minút. Upečené cesto necháme vychladnúť a prekrojíme na polovicu.

Tvaroh premiešame so sladidlom alebo s medom. Pokiaľ chceme mať istotu aby plnka nevytiekla, pridáme do tvarohu  jednu lyžičku želatíny, ktorú rozpustíme v dvoch lyžiciach horúcej vody. Plát cesta potrieme plnkou, zakryjeme druhým plátom. Nakoniec plnku uhladíme po krajoch a odložíme do chladničky. Keď nám kinder rezy stuhnú, nakrájame a môžeme jesť.

Prajeme dobrú chuť!

Zdroj: www.stuff2share.org

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>