Figy s mliekom: Toto je veľmi populárny recept na kašeľ. S ním vyliečite chorobu za krátky čas

Mlieko, med, vajcia, figy atď. Patria medzi najzdravšie potraviny v ľudskom tele a môžeme pomenovať veľa potravinárskych výrobkov. Každá z nich poskytuje ľudskému telu potrebné vitamíny. Vedeli ste neuveriteľné výhody mliečnych fíg?
Okrem zázračných výhod fíg je dvakrát výhodnejšie skladovanie sušených fíg v mlieku. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o zázračných účinkoch mliečnych fíg na ľudské zdravie:
 
Okrem poskytovania živín bohatých na výživné živiny kombináciou fíg a mlieka tiež zabraňuje mnohým chorobám, ako je hnačka, kašeľ a bolesti v krku.
Ako používať figové mlieko na zápchu
Mlieko prevarte na plyn. Pridajte do vriaceho mlieka 3 alebo 4 figy mlieka a premiešajte. Po 5 minútach varenia fíg vyskúšajte mixér. Keď sa pyré stanú pyré, vypite ich vo vlažnej forme. Stačí vyrobiť túto zmes dvakrát týždenne. Najmenej o 1 mesiac neskôr sa rozlúčite so zápchou.
Tu je návod, ako vyrobiť figové mlieko na kašeľ:
Vďaka vitamínom obsiahnutým v figách zmäkčuje hrudník a zbavuje ho prechladnutia. Je veľmi užitočný pri zdravotných problémoch, ako je bronchitída a kašeľ, počas kašľa.

Požadované zložky:

  • sušené figy – 4 ks
  • mlieko – 2 šálky

príprava:

Figy vložené do hrnca s hustým dnom, zalejeme mliekom a dáme na pomalý oheň. Hneď ako sa pena začne zhromažďovať, vyberte ju z ohňa. Obal, zabaľte uterákom alebo prikrývkou a nechajte 2 hodiny. Po tejto dobe, figy v mlieku s mixérom alebo vidličkou. Výsledný odvar sa rozdelil do 4 častí a nápoje počas dňa. Zvyčajne liečba trvá 4-5 dní, ale môže byť predĺžená na týždeň.

Figové mlieko je tiež dobrý na bolesti v krku:
Zmiešajte 2-3 lyžice fíg v horúcej vode s 2 čajovými lyžičkami medu. Príprava tejto zmesi dvakrát denne namiesto čaju je prírodným liekom na bolesť hrdla.
Ak nemôžete použiť bieliace výrobky a nemôžete piť mlieko, jedzte sušené figy. Obsahujú vitamíny, vápnik a fosfor. Odporúča sa jesť 3 sušené figy denne.
ZDROJ:bakupost.az

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>