Farbíte si vlasy často vlasy a sú v dezolátnom stave? Preto je čas hľadať prírodné alternatívy

Podľa prieskumu 65% žien vlasy pravidelne farví a podľa zákona o veľkom počte šancí už máte skúsenosti s farbením vlasov v obchodoch. Potom si musíte prečítať na ich obale, koľko chemickej látky sú plné. Podľa Medzinárodného inštitútu pre výskum rakoviny sa vo farbách vlasov používa viac ako 5 000 chemikálií a kaderníci sú týmto jedom vystavený každý deň. Preto je čas hľadať prírodné alternatívy!

7 prírodných metód na farbenia vlasov

1. Káva

Káva je domovom takmer každého. Je to perfektný doplnok pre tmavé vlasy. Môžete dosiahnuť čokoládový odtieň bez poškodenia vlasov.

Pripravte silnú kávu (ak je to možné, použite kvalitnú organickú) a nechajte ju vychladnúť. Zmiešajte 2 hrnčeky nemyjúceho prírodného kondicionéra na vlasy s 2 lyžicami mletej kávy a 1 hrnčekom chladenej kávy. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 1 hodinu. Ak chcete vydržať dlhšie, opláchnite ho octom.

Ďalšou známou metódou je oplachovanie kávou:

Šampón a opláchnite predvarenou a ochladenou kávou. Nechajte pôsobiť 20 minút, potom opláchnite jablčným octom, aby sa zachovala farba. Nakoniec opláchnite teplou vodou.

Ak sa výsledok neobjaví okamžite, opakujte po niekoľkých dňoch, aby sa káva mohla viac absorbovať do vlasov.

2.Čaj

Pretože čaj nie je taký silný ako káva, funguje najlepšie s prírodnou farbou vlasov. S tým nemôžete urobiť blondínku. Farbenie čiernym čajom je dobrý spôsob, ak chcete trochu tmavšiu farbu vlasov alebo zakryte svoje šedé vlasy. Blondínkam sa odporúča harmanček.

Použite 3 – 5 čajových filtrov na 2 hrnčeky vody. Na farbenie môžete použiť prírodný čaj alebo ho zmiešať s kondicionérom. Ak si chcete vlasy zafarbiť proti šediveniu, pridajte čerstvé alebo sušené listy šalvie, ktoré otvárajú vlasové cibule. Nechajte ho pôsobiť najmenej hodinu, ale ak chcete tmavší odtieň, môžete zostať nahí celú noc. Nakoniec opláchnite teplou vodou.

3. Byliny

V závislosti od farby vlasov môžete na farbenie použiť veľa bylín.

Na červené vlasy

Vyskúšajte nechtík, zamat, šípky a ibištek. S nimi môžete prehĺbiť a obohatiť svoje červené vlasy novými tónmi. Čím viac s nimi maľujete, tým je výsledok efektnejší.

Rastliny varte vo vode po dobu 30 minút, potom naneste ochladenú zmes na vlasy. Na tento účel je najlepšie získať sprejovú fľašu. Ak je to možné, vlasy vysušte na čerstvom vzduchu.

Pre hnedé / tmavé vlasy

Nádhernú farbu dosiahnete rozmarínom, žihľavou a šalviou.

Varenú a schladenú vývar nechajte jednu hodinu. Môžete ho používať každý deň, aby ste získali hlbší odtieň.

Pre blond vlasy

Harmanček, nechtík, zamat, šafran, slnečnicové okvetné lístky fungujú najlepšie. Pridanie koreňa rebarbory ​​vám môže pomôcť pred pádom ešte účinnejšie! Pre dlhšiu farbu pridajte čierny čaj pre tmavší odtieň a mačaciu mätu pre svetlejšiu farbu vlasov.

4. Červená repa a mrkvová šťava

Môžete oklamať svoje vlasy krásnym odtieňom červenej pomocou repy a mrkvovej šťavy spolu alebo dokonca samostatne. Ak chcete viac červenej, použite viac mrkvovej repy a pomarančových odtieňov pre viac mrkvy. Avšak, buďte opatrní, tieto šťavy môžu ľahko škvrny vlasy!

Dajte si šálku šťavy na vlasy. Na úpravu môžete tiež pridať kokosový tuk. Dôkladne ich zapracujte do vlasov, potom ich zabaľte do uteráka a podržte ich najmenej jednu hodinu. Opláchnite vlasy vodou a octom jablčného muštu. Opakujte tento postup pre tmavší odtieň.

5. Henna

Nielen skvelé pre extravagantné tetovanie, ale aj prášok z listov rastliny heny je tiež jedným z najbežnejších prírodných farbív vlasov. Ak sa používa samostatne, dodáva červeno-oranžovú farbu, a preto je ideálny pre červené a hnedé vlasy. Výsledok môže byť oranžovejší, ako by ste mali, aby ste tomu zabránili, pridajte harmančekový čaj!

Zmiešajte 1 šálku hennej prášku s 2 šálkami citrónovej šťavy (ešte lepšie pridajte 1 lyžicu octu). Nechajte zmes stáť 4-6 hodín, potom vlasy rovnomerne rozložte hrebeňom. Zabaľte si vlasy nylonovou fóliou a uterákom a opláchnite ich po 2 až 3 hodinách.

6. Citrónová šťava

Najlepšie na vyblednutie vlasov.

Nastriekajte ju z rozprašovacej fľaše na vlasy a nechajte ju niekoľko hodín. Ak ho vysušíte na slnku, vaše vlasy budú ešte svetlejšie a tento efekt môžete vylepšiť pridaním harmančekového čaju. Pretože to funguje veľmi pomaly, musí sa niekoľkokrát opakovať.

7. Tmavohnedá farba

Rozdrvte orechy a varte ich 30 minút. Ochladenú zmes naneste na vlasy a vyčkajte aspoň jednu hodinu, potom opláchnite vlažnou vodou.

Ak chcete intenzívnejší odtieň, prefiltrujte šťavu znova, až kým sa pôvodný objem nezníži na ¼. Ochlaďte v chladničke a naneste na vlasy. Orechová škrupina sa môže tiež nahradiť práškom z vlašských orechov.

Keď nabudúce budete chcieť osviežiť farbu vlasov alebo pridať nové odtiene, vyberte si medzi prírodnými farbami vlasov!

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>