Fantastický bezlepkový čokoládový koláč, ktorý obsahuje vysoký obsah draslíka a bielkovín, len z troch prísad

Kto nemá rád kúsok čokoládovéj dorty? Je to jeden z najpopulárnejších dezertov na svete a je to jednoducho neodolateľný.

Avšak, akokoľvek chutné, ak sa snažíte zostať štíhly a udržať tie extra kilo, čokoládový koláč by mala byť posledná vec na vašej mysli. Je to zvyčajne plné tukov a cukrov, čokolády a miliónov kalórií.

Ak ste absolútnym fanúšikom čokolády, ale snažíte sa vyhnúť tejto dekadentnej liečbe, tento recept môže byť len dokonalou rovnováhou medzi uspokojením vášej chute a zdravým jedlom.

Bezlepkový čokoládový koláč

Najlepšie je, ak ju pečiete v muffinovom podnose.

3-zložkový banánovo čokoládový koláč

Zloženie:

    • 3 zrelé banány
    • 30 g čistého kakaového prášku
    • 140 g arašidového alebo mandľového masla

Príprava :

Najskôr predhrievajte rúru na 175 ° C. Začnite odlupovaním banánov a rozrezaním ich na malé kúsky. Vezmite si veľkú misku a pomačkejte banány s vidličkou, aby ste získali banánové pyré. Pridajte maslo a premiešajte, až kým nebudú prísady zmiešané. Potom pridajte kakaový prášok a ručným mixérom zmiešajte všetky zložky, až kým sa nedosiahnete rovnomernú hmotu. Namažte štvorcový pekáč s kokosovým olejom. Nalejte zmes do panvi a pečte 15-25 minút alebo kým uznáte za vhodné.

Zdravotné prínosy prísad

Banány  sú nabité draslíkom, čo môže výrazne znížiť riziko mŕtvice. Navyše majú vysoký obsah vlákniny, ktorý je výborný proti zápalu v črevách a môže vyčerpať žlč s cieľom eliminovať toxický odpad z tráviaceho traktu. Vlákna sú tiež prospešné proti kardiovaskulárnym ochoreniam, pretože eliminujú tvorbu arteriálnych plakov.

Kakao  je bohaté na flavanoly, ktoré môžu zvrátiť pokles pamäti až o 20 alebo dokonca 30 rokov. Navyše má neuronovo-ochranné vlastnosti a môže výrazne zlepšiť vašu náladu. Ak to nestačí, kakao môže tiež predchádzať a liečiť alergie, rakoviny, oxidačný stres, zápalové stavy, úzkosť, hyperglykémiu a inzulínovú rezistenciu.

ZDROJ:.healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>