Existuje 5 dobrých dôvodov prečo by sme mali jesť ananás každý deň

Ananás je jedným z najkrajších plodov, ktoré môžete nájsť. Okrem svojej vynikajúcej chuti je niekoľko dôvodov, prečo ho jesť treba každý deň.

Keď konzumujete ananás, získate vitamíny, minerály a rozpustné a nerozpustné vlákna. To všetko pomáha správne fungovať vaše telo.

 Tu sú prínosy jesť ananás každý deň :

1. Zlepšite imunitný systém

Jedenia ananásu obsahuje 130% odporúčaného denného množstva vitamínu C, čo je jeden z najbohatších prírodných zdrojov.

Je známe, že vitamín C znižuje náchylnosť k chorobám stimuláciou imunitného systému a bojom proti voľným radikálom ako silného antioxidantu.

2. Zlepšite trávenie

Rovnako ako mnoho iných plodov, ananás je bohatý na rozpustné a nerozpustné vlákna. Z tohto dôvodu môže jesť ananás v správnych množstvách chrániť vás pred:

  • zápchou
  • hnačkou
  • syndrómom dráždivého čreva

3. Pomôže bojovať s prechladnutím a kašľom

Obsah bromelaínu v ananáse znižuje hlieny, ktoré sa hromadia v dýchacom trakte. Z tohto dôvodu ananás pomáha vyhnúť sa chorobám, ktoré spôsobujú tieto príznaky.

4. Udržujte silné kosti

Vysoký obsah vápnika a mangánu v ananáse je ideálnym prostriedkom na posilnenie kostí, pomáhajú im regenerovať, keď sú poškodené a zlepšujú proces rastu.

Mangán je najpočetnejší minerál nachádzajúci sa v ananásoch. Spotreba časti tohto ovocia vám poskytne viac ako 70% dennej potreby tohto základného minerálu.

5. Poskytuje pokožke zdravú žiaru

Ananás je pre vás dobrý zvnútra a zvonku. Rovnaké veci, ktoré pomáhajú tráveniu a imunitnému systému tiež pomáhajú vašej pokožke. Antioxidanty a vitamín C zabraňujú voľným radikálom spôsobiť poškodenie kože. Okrem toho vitamín C zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénu, ktorý udržuje pokožku elastickú.

ZDROJ:actitudfem.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>