Dôvod prečo skutočne potrebujeme dávať pozor na biele pruhy na kuracích prsiach

Surové kuracie mäso je zvyčajne ružové, ale na kuracích prsiach ste si možno všimli nejaké biele pruhy. Ak áno, pravdepodobne ste uvažovali, či sú tieto pruhy normálne. Štúdia z University of Bologna naznačuje, že tieto biele čiary by mohlo znamenať niečo oveľa vážnejšie, než si uvedomujeme.

My sa vždy zaujímame o to, čo by ste mali a nemali by jesť, ako aj robíme informované rozhodnutia o jedle. Preto sa s vami podelíme o tieto zistenia.

Biele pruhy na mäse naznačujú, že kura trpelo poruchou svalov. Mali podobnú diagnózu ako svalová dystrofia u ľudí, kedy svaly postupne vypovedajú funkciu. Tieto zvieratá celý život trápia chronické bolesti. Podľa správy uverejnenej v talianskom Žurnále o výskume zvierat to v ich mäse spôsobí o 224 percent viac tuku a nižší podiel proteínov.


Kuracie prsia s normálnym, miernym a nadmerným pruhovaním. 

Ochorenie sa vyskytuje častejšie kurčiat, ktoré sú nútené do rýchleho rastu. Pomocou genetickej manipulácie majú vyrásť čo najviac v čo možno najkratšom čase. Ďalším problémom je, že mnohé žijú natlačené v špinavých klietkach. Podľa amerického Národného kuracieho výboru idú na trh v priemere za 47 dní s váhou takmer 3 kilogramov. Pritom v 50. rokoch, by až 70 dní trvalo, aby dosiahli len polovicu z tejto hmotnosti.

Nedávny experiment na Arkansaskej Univerzite v Texase testoval 285 sliepok. Ich štúdie potvrdili, že až 96 % z nich trpí svalovým ochorením, ktoré sa veľmi negatívne odrazí na kvalite mäsa.

Všeobecne sa predpokladá, že biele pruhované mäso je bezpečné jesť, aj keď je tu ešte jedna nevýhoda: chuť. V porovnaní so zdravšími kurčatami mohlo byť mäso tvrdšie, často sa nazývalo „drevnaté“. Má sa tiež za to, že má menej chuti a veľmi dobre neabsorbuje marinádu.

Po konzumácii takejto kuraciny síce neochoriete, no kvalita mäsa je naozaj pochybná. Stojí teda za zamyslenie, či si ho nedopriať síce o niečo drahšie, no zato chutnejšie a v lepšej kvalite z malochovu, prípadne voľného chovu.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>