Doprajte si chvíľu oddychu pri šálke zeleného čaju. Nič tým nestratíme, práve naopak budete zdravá ale aj krásna

Čaj je známy pre svoj úžasný prínos pre naše telo už od staroveku z východu. Väčšinou sa tieto nebeské nápoje vyrábajú z listov rastlín získaných z rastliny Camellia sinensis.

Existuje veľa druhov čajov a jeden z najznámejších čajov je zelený čaj, ktorý pochádza hlavne z Číny. Skladá sa z antioxidantov, ktoré znižujú riziko rakovinových buniek, zabraňujú upchávaniu tepien a žíl, ľahko spaľujú tuk a pôsobia proti oxidačnému stresu, čo nám pomáha sústrediť sa a koncentrovať sa viac. Pomáha tiež pri neurologických poruchách u starších ľudí, znižuje riziko mozgovej príhody a zvyšuje hladinu cholesterolu.

Zelený čaj má tiež výhody pre našu pokožku. Vedci uviedli, že obsahuje asi 200 biologicky aktívnych látok (zlúčenina, ktorá ovplyvňuje hlavne zdravie živých tkanív alebo buniek) a jednou z chemických zlúčenín sú polyfenoly (mikroživina, ktorá zabraňuje degeneratívnym chorobám ako rakovina a kardiovaskulárne choroby), ktoré obsahujú flavonoidy, ďalšie dôležité látky. antioxidant. Má tiež vitamín B, C vrátane B12, vitamín pre regeneráciu pokožky, zatiaľ čo C je pre tvorbu kolagénu, ktorý je zodpovedný za pevnosť a opravu pleti.

Ďalších 5 výhod pre pokožku

Ochrana pred slnkom

Slnečné lúče sa dobre cítia skoro ráno, ale ak sú dlhšie vystavené, spôsobujú našej pokožke veľké problémy. Môžeme vyvinúť vrásky a nežiaduce miesta hlavne na tvári.
Slnečné lúče majú voľné radikály, ktoré môžu poškodiť našu pokožku priamo, ak sme príliš vystavení.

Zelený čaj pôsobí vďaka prírodným opaľovacím krémom. Na rozdiel od iných opaľovacích prípravkov zakúpených na prepážke to nespôsobuje ujmu na tele.

Bojuje proti rakovine kože

Pitím zeleného čaju môžu najmenej dve šálky denne pomôcť odvrátiť rakovinové bunky. Niektoré výskumy uviedli, že zelený čaj obsahuje protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť liečiť keratózu (aktinická keratóza), kožné ochorenie s malými, drsnými škvrnami a šupinami spôsobené slnečným žiarením. Zabraňuje tiež nádorom kože tým, že udržuje našu kožu imunitou proti vážnemu poškodeniu kože. Ďalšia štúdia vykonaná vo Veľkej Británii v roku 2007 uviedla, že pridaním citrónovej šťavy do čaju môže zvýšiť jej protirakovinové vlastnosti.

Proti starnutiu

Jedno z vzácnych tajomstiev Ázie od staroveku ako doplnok proti starnutiu. Kvôli svojmu obsahu antioxidantov v zásade chráni našu pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi (molekuly, ktoré sa vytvárajú vystavením slnečnému ultrafialovému žiareniu a poškodzujú naše zdravé bunky ukradnutím elektrónov). Taktiež spomaľuje proces starnutia a uzdravuje poškodené bunky, čo vedie k vráskam, škvrnám, škvrnám a iným kožným ochoreniam. Toto sa osvedčilo v čaji, ale zatiaľ sa nepreukázalo, či má rovnaký účinok na krémy.

Akné

Jeden z kožných stavov, ktoré sa zvyčajne objavujú na tvári, krku a hrudi. Najčastejším problémom všetkých tínedžerov. Zvyčajne sa vyskytuje, keď sú vlasové folikuly upchané olejom a odumretými kožnými bunkami. Ak sa nelieči správne, môžete mať jazvy.

Zelený čaj obsahuje „katechíny“ , antibakteriálne vlastnosti a tiež znižuje hormonálnu aktivitu. Štúdia vykonaná v roku 2003 v Pamätnom zdravotnom stredisku na Filipínach Dr. Jennifer Gan Wong ukazuje, že problémy s akné možno liečiť krémom zo zeleného čaju a pomáha tiež zosvetľovať pokožku s menším počtom vedľajších účinkov.

Zelený čaj pomáha pri vyhladzovaní pokožky, zabraňuje ďalším vytrhávkam a zanecháva žiarivú žiaru. A jednoduchá maska ​​na tvár vyrobená zmiešaním listov organického zeleného čaju, potom pridajte med alebo mlieko, aplikujte ich do tváre asi 20 minút a potom opláchnite. Tieto masky zeleného čaju pomôžu plyšovým toxínom, ktoré sa hlbšie ponoria do pokožky.

Iná porucha kože

Ďalšou výhodou zeleného čaju je to, že prirodzene lieči bradavice, psoriázu, dermatitídu, rosacea a ďalšie kožné ochorenia. Vyživuje tiež každú časť pokožky, najmä vnútorne postihnutú časť pokožky.

Takže pite zelený čaj pre dlhší a zdravší život.

ZDROJ:wellnessbin.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>