DOPORUČENÉ LEKÁROM: 4 najlepšie prírodné lieky na hemoroidy, za pár dní je fuč

Hemoroidy sú celkom známym zdravotným problémom, ktorý komplikuje života celej rade ľudí. Môžu spôsobovať svrbenie, pálenie, krvácanie a ďalšie negatívne prejavy v oblasti konečníka. Lekár vám často odporučí rôzne krémy a ďalšie produkty, ktoré však nie sú tou jedinou možnosťou liečby. Oveľa lepšie pomáha príroda. Má až neuveriteľnú silu. Pozrite sa s nami, čo všetko môže dokázať.

Aloe vera

Rastlina, ktorú veľmi dobre poznáte. Môžete ju dokonca pestovať doma. Potom stačí odrezať kúsok, vymačkaťšťavu a tú potom aplikovať do oblasti konečníka. Rovnako tak je možné kúpiť rôzne produkty, ktoré sú vyrobené práve z aloe. Ideálne sú rôzne gély. Hľaďte však na ich zloženie. Musí obsahovať maximum tejto rastliny. Jedine tak budú na hemoroidy tou pravou voľbou.

Klinčeky

Toto na prvý pohľad drobné korenie sa zaujímavým aróma je tiež skvelým pomocníkom vo chvíli, keď vás trápia hemoroidy. Stačí trocha voda, do nej 2 klinčeky, ďalej 2 strúčiky cesnaku a 2 bobkové listy. Túto zmes varte 10 minút, potom nechajte vychladnúť a následne do odvaru namočte textíliu, ktorú aplikujte na postihnuté miesto. Aj toto prinesie úľavu od nepríjemných hemoroidov.

Harmanček

Veľmi známa rastlina, o ktoré sa všeobecne vie, že má upokojujúci účinok. A ten sa dá využiť aj vo chvíli, kedy máte hemoroidy. Harmanček si môžete nazbierať a usušiť, rovnako ako môžete zaobstarať ten sušený. Následne je možné prichystať odvar, ktorý aplikujte rovnako ako ten z klinčekov. Namočte do neho vreckovku či kúsok gázy a následne aplikujte na postihnuté miesto.

Zemiaky

Áno, aj táto obyčajná potravina, ktorá je jednou z najznámejších príloh, je skvelým pomocníkom, ak máte hemoroidy. Postačí jedna zemiaky, ktorú nastrúhate najemno a potom danú zmes aplikujete na postihnutú oblasť. Vďaka svojmu zloženiu dokáže zastaviť krvácanie a tiež urýchli samotné hojenie.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>