Domáci Kubík: Fantastická dobrota a vitamínová bomba bez pridaného cukru

Ovocné šťavy sú v dnešnej dobe veľmi obľúbenou zdravú pochutinou. Preto nie je divu, že ich ľudia dnes uprednostňujú pred konzumáciou sladkostí. Nutné dodať, že to je veľmi dobre! Prečo? Lebo jeden kvalitne odšťaveniu džús Vám dodá toľko vitamínov, koľko nedokážete zjesť ani v priebehu celého dňa! Ani keby ste chrúmala ovocie a zeleninu pred televíziu celý večer. S ohľadom na Vaše zdravie Vám preto prinášame recept na najlepší domáci multivitamínový džús! Dôležité povedať, že bez éčok, len z čistého ovocia!

Prečo zrovna multivitamínový džús? Vysvetlenie je veľmi jednoduché! Ako už samotný názov vypovedá, do tela cez tento džús dostanete oveľa viac vitamínov, ako keď si odšťavíte len pomaranče či jablká.

Čo budete potrebovať

  • 50 g mrkvy
  • 1 kg jabĺk
  • 1 grapefruit
  • 1 pomaranč
  • 1 banán
  • šťavu z jedného citróna

Ako na to?

Najprv si olúpeme jablká a nakrájame ich na kocky. To isté spravíme s mrkvou. Potom všetko vezmeme a dáme variť.

Varíme dovtedy, kým sa všetko úplne nerozvarí. Následne olúpeme všetky vybrané citrusy a banán. Opäť je nakrájame na menšie kúsky, ktoré následne rozmixujeme pomocou mixéra.

Rozvarenú zmes jabĺk a mrkvy necháme vychladnúť, potom všetko zlejeme dohromady. Posledným krokom je pridanie 1 litra prevarenej vody a konečným promixováním. Môžeme podávať!

Najlepšie je dobré preliať hotový džús do sklenených fliaš a poriadne ich uzavrieť. V prípade dlhšej doby spotreby je dobré džúsy zakonzervovať, teda zavariť vršky, rovnako ako keď pripravujete zavárané ovocie. Dobrú chuť a na zdravie!

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>