Domáci karamel hotový už za 10 minút: Pripravte si ho podľa nášho receptu a nikdy sa vám nestane, že sa vám pripáli

Aj vy varíte karamel dlho? Nechce sa vám pri hrnci stať hodinku dve? Potom vyskúšajte tento skvelý recept na domáce karamel, ktorý si pripravíte už za 10 minút. Vhodný je do koláčov, zákuskov, ale ja si ho pridávam napríklad aj do kávy, keď si chcem dopriať nejakú príjemnú zmenu. Karamel je obľúbená sladkosť nášho detstva, tak si ju poďme spolu pripomenúť.

Na prípravu dokonca nepotrebujete žiadne kondenzované mlieko, čo je skvelé. Neváhajte a pustite sa do varenia, ktoré v tomto prípade nebude trvať dlhšie ako 10 minút.

Budete potrebovať:

  • 1 hrnček mlieka
  • 1 hrnček cukru
  • 1 hrnček sušeného mlieka
  • 50 gramov masla
  • 1 lyžice vody

postup:

Najskôr si vo väčšom hrnci zmiešame cukor s vodou. Na miernom ohni miešame, kým sa nám cukor úplne nerozpustí a dokiaľ sa nezačne sfarbovať dohneda. Následne pridáme maslo, ktoré miešame a necháme úplne roztopiť. Prilejeme mlieko a nezabúdame stále miešať.

Na záver ku karamelu prisypeme sušené mlieko a miešame tak, aby nám nezostali žiadne hrudky. Varte približne 5 minút a následne odstavte z plameňa. Necháme trochu vychladnúť a môžeme karamel polievať do zaváracích pohárov. Karamel skladujte v chladničke.

Dobrú chuť.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>