Domáci cesnakový sirup je výborný na posilnenie imunity. Uľaví vám tiež od nádchy a chrípky

Doba prechladnutí, chrípok či angín je stále tu. Preto nie je od veci, keď sa ňu pripravíte s dostatočným predstihom. Naštartujte svoj imunitný systém domácim cesnakovým sirupom, ktorý pre vašu obranyschopnosť predstavuje oveľa väčší prínos ako kupované doplnky stavy. Akým spôsobom si teda cesnakový sirup vyrobíte?

Cesnak ako všeliek: Ničí zápal, dezinfikuje aj detoxikuje

 

Cesnakový sirup ako prevencia jesenných a zimných ochorení

Počas jesenných a zimných mesiacov na nás bacily skáču zo všetkých strán. Aby sme sa im ubránili a neskončili sme s horúčkami v posteli, nie je od veci, keď začneme od skorého jesene myslieť na prevenciu v podobe posilnenie imunity.

Ak neveríte nakupovaným doplnkom stravy, a chcete si naopak posilniť imunitu prírodnou cestou, stavte na cesnak. A to ako v čerstvom stave, tak práve vo forme cesnakového sirupu. V cesnaku totiž nájdete vysoký podiel alicínu, čo je látka, ktorá významne napomáha posilňovať imunitný systém a chráni vás tak pred nebezpečnými vírusmi a baktériami.

Návod na domáce cesnakový sirup: Pridajte med a jablčný ocot

Príprava domáceho cesnakového sirupu je veľmi jednoduchá. Potrebujete iba tri základné zložky. A to cesnak, med a jablčný ocot. Med pritom rovnako ako cesnak posilňuje imunitný systém a má antibakteriálne a antivirotické účinky. Tiež jablčný ocot vám pomôže zvlášť v období chrípok, pretože tlmí počiatočné bolesti hrdla a zmierňuje nachladnutie.

Potrebujete:

  • 10 strúčikov kvalitného českého cesnaku
  • 200 g pravého včelieho medu (najlepšie od včelára)
  • 200 ml jablčného octu

Postup:

  1. Všetky strúčiky najprv roztlačte cez lis na cesnak. Cesnakovou pastu potom spracujte nožom do najjemnejšie konzistencie.
  2. Do pohára vložte med, jablčný ocot a rozotrený cesnak, ktoré spolu dobre rozmiešajte. Pohár následne uzavrite viečkom.
  3. Domáce cesnakový sirup nechajte v chladničke odstáť päť dní, potom ho môžete začať užívať.

Použitie domáceho cesnakového sirupu: K posilneniu imunity aj zahnanie choroby

Cesnakový sirup môžete používať preventívne na posilnenie imunitného systému. Jeho antibakteriálne a antivirotické účinky vám prídu vhod aj vtedy, keď budete cítiť, že na vás „niečo lezie“. V akých chvíľach teda pomoc cesnakového sirupu zaručene uvítate?

  • Keď ste prechladnutí, máte nádchu alebo chrípku.
  • Keď vás bolí hrdlo a cítite, že sa vám práve v týchto miestach usadila infekcie.
  • Keď ste zahlienení.

Keďže je domáci cesnakový sirup veľmi silný, nikdy ho nekonzumujte samotný, ale rieďte ho vodou. Ak ste zrovna chorí, alebo ste sa rozhodli, že si posilníte imunitu, každé ráno zmiešajte dve čajové lyžičky cesnakového sirupu s dvoma decilitre studenej vody. Tento nápoj následne vypite.

ZDROJ.jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>