Domáce kokosové tyčinky Bounty, ani tie z obchodu nemajú takú chuť ako tieto a to len z 3 prísad

Bounty je čokoládová tyčinka s originálnou exotickou chuťou, ktorá má plnku z kokosu. Len jeden kus bounty a ocitnete sa na rajských ostrovoch pod kokosovou palmou na brehu teplého mora. Ako si pripraviť Bounty doma vo vašej kuchyni?

Zložky

  • kokosové hobliny – 300 gramov
  • kondenzované mlieko – 500 gramov
  • čokoláda – 300 gramov
  • vanilkový cukor

Krok za krokom recept na varenie: Čokoláda Bounty

Začneme pripravovať tyčinky Bounty. Ak chcete vytvoriť svoje Bounty, musíte najskôr urobiť kokosovú výplň. Do miske nasypte 300 gramov kokosových hoblín. Pridajte 500 gramov kondenzovaného mlieka a jednu čajovú lyžičku vanilkového extraktu alebo dve čajové lyžičky vanilkového cukru. Zamiešame. Zmes kokosových hoblín a kondenzovaného mlieka – veľmi chutné, keď to skúsite, buďte opatrní – môžete zostať bez náplne!

Môžete použiť hotové kondenzované mlieko alebo doma si môžete vyrobiť kondenzované mlieko.

Obložili sme papierom formu s rozmermi 20 × 20 cm. Dávame do formy náplň kokosových hoblín a kondenzovaného mlieka. Mierne zrovnáme povrch.

Zakryte potravinovou fóliou a dáme do mrazničky na 1 hodinu, aby náplň zmrzla a mohla sa ľahko rezať na kusy – na Bounty pruhy.

Po hodine vytiahneme z mrazničky, oddelíme nožom od stien formy, položíme ju na dosku a papier odstránime. Nakrájame na 27 rovnakých tyčiniek 6 x 2 cm. Znova vložte tyčinky do mrazničky.

Medzitým si roztavíme mliečnu čokoládu a urobiíme ju mierne tekutú.

Potom tyčinky vyberieme z mrazničky a ponoríme do roztavenej čokolády a položíme  na papier na pečenie s dvoma vidličkami.

Čokoládové tyčinky Bounty sú pripravené. Bounty, ktoré sa predávajú v obchode, sú veľmi chutné. Ale ako príjemné je jesť tyčinky Bounty z vlastných rúk!

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>