Dokonalé domáce spôsoby na suché lakte- perfektne regenerujú suchú pokožku

Domáce metódy pre suchú pokožku na lakťoch. Dnes vám povieme, ako sa o ňu postarať. Ako hydratovať a regenerovať suchú a šupinatú pokožku na lakťoch. Cesty, ktoré vám dnes predstavujeme, budú lacné a ľahko použiteľné. Súčasne zaručujú dobré výsledky a vaša pokožka na lakťoch bude znova jemná a príjemná na dotyk.

Príčiny sušenia kože na lakťoch

Pokiaľ ide o suchú pokožku, problém je hlavne s podpätkami a lakťami. Pokiaľ ide o pätky, zdá sa byť pomerne jednoduché ospravedlniť, prečo tento problém vzniká na lakťoch? Suchá a podráždenú pokožku na lakťoch je pre mnohých ľudí problémom a na jednej strane to je zjavne výsledok nedostatku správneho zvlhčovania. Nie je to len starostlivosť o pokožku, napríklad hydratačný krém, ale aj zvlhčenie z vonkajšej strany alebo pitie príliš málo vody.

Samozrejme, lakte sú vystavené rôznym typom mechanických faktorov. Keď nosíme dlhé rukávy, pri pohybe rúk sa koleno pohybuje v strednom tkanive na tkaninu. Keď nemáme oblečenie, lakte sú v kontakte s nábytkom, podrúčkami a inými predmetmi. Preto sa musíte starať o kožu na lakťoch.

Pozrime sa, ako sa dá riešiť problém.

Domáce spôsoby, ako na vysušenú pokožku na lakťoch

Musíme sa starať o suchú pokožku na lakťoch. Mali by byť správne navlhčené, ale to nestačí. Musíme im poskytnúť látky, ktoré pomôžu regenerovať pokožku. Prenikajú hlboko do nej a vyživujú ju zvnútra. Na tento účel môžete využiť množstvo lacných a domácich spôsobov. Dnes vám predstavíme niekoľko z nich, ktoré sú veľmi ľahko použiteľné. Tieto procedúry si nevyžadujú, aby ste boli silne zainteresovaní, takže ich bude jednoduchšie robiť systematicky.

Olivový olej na suché lakte

Olivový olej je dobre známa domáca kozmetika. Má veľmi dobré zvlhčovacie vlastnosti, ktoré nám pomôžu so suchou pokožkou na lakťoch. Okrem toho obsahuje vitamíny B, D a pro-vitamín A a vitamíny C a E. Ale najdôležitejšie sú nenasýtené mastné kyseliny . Olivový olej je veľmi dobrá prírodná kozmetika, ktorá urýchľuje regeneráciu buniek. Stimuluje pokožku na obnovu. Je dosť, aby ste dvakrát denne zrazili malé množstvo olivového oleja.

Prírodný jogurt

Prírodný jogurt obsahuje kyselinu mliečnu. To nám pomôže jemne odstrániť mŕtvu kožu, ktorá je prítomná aj na suchých labkách. Kúpte grécky jogurt. Naneste na lakte vo večerných hodinách na 15 minút a potom sa umyte. Avšak to nestačí, aplikujte na ošetrenie olivovým olejom.

Peeling z cukru

Ak sa chceme zbaviť mŕtvych buniek exfoliovanej kože ešte rýchlejšie na lakťoch, môžeme aplikovať cukor. Cukrové zrná efektívnejšie čistia pokožku a pridáme olej do kroviny, aby sme súčasne navlhčili pokožku. Používajte ho dvakrát týždenne a v ostatných dňoch hydratujte pokožku olivovým olejom.

prísady

  • 4 lyžice olivového oleja
  • 2 lyžice medu
  • pol šálky cukru

Najprv zmiešajte olej s medom, potom pridajte cukor do nádoby, zatvorte a dobre premiešajte, aby ste pomiešali lúpanie.

NIVEA krém

Toto je spôsob mojej babičky. Tento krém je veľmi lacný, takže ho používala na starostlivosť o pleť a všetky jej fragmenty. Stačí stačiť krém na kožu každú noc pred spaním. Tento krém má hydratačné vlastnosti, vyživuje a chráni pokožku.

Citrónová šťava

Okrem toho, že koža na lakti je šupinatá, často vyzerá tmavšie ako zvyšok tela. Na mierne odľahčenie môžeme použiť citrónovú šťavu, ktorá obsahuje exfoliáciu kyseliny a zjasňuje pokožku. Stlačte šťavu z citrónovej polovice a pridajte 3 lyžice medu. Masku naneste na pokožku 5 minút, opláchnite a naneste hydratačný krém alebo olivový olej.

Banán na suchú pokožku na lakťoch

Poslednou cestou pre suchú pokožku na lakťoch sú banány. Pre nich pripravíme hydratačnú a regeneračnú masku. To tiež funguje rozjasnenie. Dali sme masku na lakte po dobu 20 minút, najlepšie je obaliť gázou, aby sme sa lepšie vstrebali a potom ju umyť.

prísady

  • 1/2 banán
  • 2 lyžice kefír
  • 1 lyžica medu

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>