Dokonalá kombinácia pre zdravé a chutné raňajky: regulujú hladinu cukru v krvi, zníženie hladiny cholesterolu a spaľujú tuk v oblasti brucha

Viete, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo? Je to preto, že zvyšuje vašu energiu, zlepšuje koncentráciu a pomáha spáliť kalórie počas dňa.

Niektorí ľudia však nevenujú pozornosť raňajkám alebo len ich nahradia kávou.

Veľké množstvo štúdií spája raňajky s lepšou pamäťou a znížením rizika vzniku cukrovky, obezity, vysokého cholesterolu a kardiovaskulárnych ochorení.

Ak vám raňajky chýbajú, môžete narušiť správnu funkciu vášho tela a zvýšiť túžbu po jedle.

Keď sa zobudíme ráno, hladina cukru v krvi je veľmi nízka, takže naše telo vyžaduje raňajky, aby ich mohol doplniť.

Vynechanie raňajok v dopoludňajších hodinách môže spôsobiť, že budete jesť viac počas dňa.

Takže máme pre vás neuveriteľný recept na raňajky. Okrem toho, že sú veľmi chutné, je veľmi užitočné pre vaše zdravie.

Ide o kombináciu užitočných zložiek, ktoré dokážu spáliť tuky a kalórie a tiež regulovať hladinu glukózy a cholesterolu v krvi.

V skutočnosti budete potrebovať ovos a semená chia, aby ste tieto raňajku urobili. Sú veľmi užitočné pre ľudí, ktorí trpia zdravotnými problémami, ktoré sme už spomenuli.

Dozvieme sa viac o výhodách chia semien a ovsených vločiek pre zdravie!

Chia semená

Semená sú nasýtené omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami. Majú silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti a sú veľmi užitočné pre kardiovaskulárny systém.

Jedna šálka čajových semien obsahuje 18% vápnika, 27% fosforu, 30% mangánu a malé množstvo draslíka a medi. Mnohé štúdie ukazujú, že semená chia môžu účinne liečiť artritídu, divertikulózu a diabetes.

Ovsená kaša

Obsahuje beta-glukán, rozpustné vlákno, ktoré má schopnosť znižovať hladinu cholesterolu. Pravidelný príjem ovsených vločiek môže tiež zlepšiť vaše kardiovaskulárne zdravie.

Ovos je nasýtený mangánom, fosforom, zinkom, horčíkom, železom, selínom a tiamínom. Jedena šálka varenej ovsenej múky obsahuje 6 g bielkovín, 4 g vlákniny a 150 kalórií.

Nevyhnutné zložky:

  • 1 šálka ovsa
  • 2 šálky vody
  • 2 lyžice medu
  • 1 lyžička škorice
  • štipku soli
  • 4 lyžice chia semien

Príprava:

Nalejte vodu do hrnca a pridajte škoricu. Hneď ako začne vrieť, vypnite oheň. Pridajte ovos a varíme 5 minút.

Vypnite a zakryte po dobu 5 minút a potom dobre premiešajte. Pridajte chia semená, med a soľ. To je všetko! Užite si raňajky!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>