DOKÁŽETE CHYTIŤ CHLAMÝDIE Z BOZKU?

Lekárski experti tvrdia, že je takmer nemožné dostať chlamýdie bozkom. Chlamydia sú baktérie, nie virusy. O tom, ako sa chlamýdie prenášajú, existuje veľa mýtov. Vedzte, že bozkávanie z úst do úst, bez ohľadu na to, aké je vášnivé, sa považuje za bezpečný postup pre zdravých dospelých.

Bozky a chlamýdie.

Otázka bozkov a chlamýdií je logická. Aj keď existuje veľa chorôb, ktoré môžu byť prenášané z jedného človeka na druhého ústami, ako napríklad vírus Epstein-Barr (EBV) alebo herpes, chlamýdie sa nepovažujú za „bozkávaciu chorobu“.

Na rozvinutie chlamýdiovej infekcie hostiteľ najskôr zhromaždí chlamýdiové baktérie Chlamydia trachomatis. Táto baktéria sa prenáša iba od živého hostiteľa, pretože neprežíva na toaletách, v kúpeľoch alebo kdekoľvek mimo živého organizmu.

Šírenie vírusov bozkom.

Na rozdiel od chlamýdií sa EBV a herpes vírus môžu šíriť ľahko ústami. Osoba s oparom nemusí mať na perách otvorenú léziu. Ale nosič herpesu môže šíriť vírus, keď má aktívnu infekciu.

Herpes je bolesť alebo pľuzgier. Je to vírusová choroba, ktorá sa nakazí. Našťastie sa dajú bakteriálne infekcie ako chlamýdie vyliečiť.

 

Chlamýdiová infekcia hrdla.

Človek môže žiť s kolóniou chlamýdií v krku mesiace alebo dokonca roky bez toho, aby prejavil akékoľvek príznaky.

Bozky z úst do úst.

Ľudia z takýchto bozkov nedostávajú chlamýdie. Bez ohľadu na to, aký vášnivý bozk je medzi vami, podľa lekárskeho výskumu je riziko nákazy chlamýdiovou infekciou zanedbateľné.

Záver.

Chlamydii sa niekedy hovorí tichá infekcia, pretože u nosiča môže chvíľu trvať, kým sa u neho prejavia príznaky. Muži a ženy sa nemusia prestať bozkávať, aby sa chránili pred chorobami. Pravidelné lekárske prehliadky sú však nevyhnutné pre udržanie zdravia.

Podľa Receptov na výživové liečenie Phyllis Balch odporúča bylinné lieky ako doplnkovú liečbu chlamýdií. Astragalus, echinacea a / alebo červený ďatelina môžu pomôcť človeku s chlamýdiami rýchlejšie sa uzdraviť. Povedzte svojmu lekárovi o všetkých liekoch vrátane byliniek, ktoré užívate, aby ste sa vyhli možným liekovým interakciám.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>