Dlho hľadaný recept na kysnuté cesto. Buchty vďaka nemu chutia ako práve vytiahnuté z rúry aj niekoľko dní

Vždy, keď idem robiť kysnuté cesto, snažím sa svoj overený recept niečím ozvláštniť a ešte ho tak trochu vylepšiť. V jednu peknú nedeľu som však narazila na tento recept, o ktorý by som sa s vami rada podelila. Výsledkom boli nadýchané, jemné a neuveriteľne lahodné buchtičky, ktoré si môžete naplniť džemom podľa vlastnej chuti. Ja mám najradšej marhuľový, preto boli marhuľovej.

Čo budete potrebovať:

  • 50 gramov čerstvého droždia, ale vhodné je aj sušené droždie
  • 300 ml teplého mlieka
  • 4 lyžice cukru
  • 800 gramov hladkej múky
  • 2 vajíčka
  • 100 ml rastlinného oleja
  • trochu vlažnej vody (ak je potrebné)
  • štipku soli

Ako na to?

V teplom mlieku rozmiešajte droždie a pridajte asi 6 lyžíc múky. Cesto dobre zamiešajte a nechajte vykysnúť asi 30 minút na teplom mieste.

Vajíčka izbovej teploty rozmiešajte so štipkou soli a postupne ich pridávajte do vykysnutého cesta.

Pridajte zvyšok múky a olej, prípadne vlažnú vodu, ak je potreba, a je potrebné cesto hniesť tak, že sa nakoniec nebude lepiť na prsty. Nechajte ho vykysnúť ešte polhodinu.

Pracovnú dosku si potrite olejom, nie múkou a vytvarujte si menšie kôpky z cesta. Nemusí mať žiadny presný tvar, stačí keď ich umiestnite asi 2 až 3 centimetre od seba. Plech alebo pracovnú dosku prykryte utierkou a nechajte ešte 15 ďalších minút kysnúť. Počas čakania si môžete pripraviť rôzne náplne, či už orechovú makovú, čokoládovú, vanilkovú, pudingovú alebo lekvárové.

To, ako budete postupovať ďalej, sa odvíja od zvoleného spôsobu prípravy. Buchty môžete piecť v rúre, ale aj smažiť na oleji, podobne ako šišky.

Ja som buchty upiekla v rúre na 180 stupňov a piekli sa približne 30 minút. Dobrú chuť.

Môžem povedať, že takéto fajnové buchtičky rovno z rúry som už dlho nejedla a tento recept ocenila aj moja rodina. Na druhý deň boli buchtičky rovnako dobré ako po dopečení, čo je určite výhoda. Vyskúšajte tento skvelý recept aj Vy a podeľte sa o neho aj so svojimi priateľkami.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>