Detoxifikujte svoje obličky pomocou šťavy z mrkvy a uhorky, veľmi vám za to poďakujú

Mrkva a uhorka je antioxidantom a protizápalovým nápojom, ktorý sa stal celosvetovo populárny pre svoju schopnosť detoxikácie obličiek a celého tela.

Mnohí nevenujú pozornosť obličkám, ale tie majú byť detoxikované s určitou frekvenciou. Obličky hrajú veľmi dôležitú úlohu pri detoxikácii organizmu, pretože jeho funkcie závisia od eliminácie mnohých toxínov, ktoré sú odfiltrované z krvi.

Jeho vysoká koncentrácia základných živín pomáha obnoviť funkcie vylučovacích orgánov, čo je rozhodujúce pre podporu eliminácie toxínov z krvi. Povedali sme vám, ako pripraviť šťavu, ktorá vám pomôže detoxifikovať obličky.

Mrkvovo uhorkový džús na detoxikáciu obličiek

zloženie:

  • 2 mrkva
  • 1 uhorka
  • 1 pohár vody (200 ml)
  • šťava z ½ citróna

Spôsob prípravy:

  • Umyte zeleninu dobre, odstráňte pokožku a nakrájajte na malé kocky, aby ste uľahčili skvapalňovanie.
  • Po sekaní ich pridajte do mixéra a pridajte pohár vody.
  • Mixujte všetko na chvíľu, až kým nedosiahnete homogénnu šťavu bez hrudiek.
  • Užite ju okamžite a ak chcete, pridajte šťavu z polovice citróna.

Režim spotreby:

Ak je vaším cieľom detoxikácia obličiek, užívajte šťavu nalačno, minimálne 3 týždne za sebou. Ako doplnok k vašej strave, vezmite to 2 až 3 krát týždenne.

Výhody mrkvy

Známe pre svoju vysokú nutričnú hodnotu, mrkva je jednou z najviac odporúčanej zeleniny na liečbu obličkových ťažkostí spojených s akumuláciou odpadu v krvi.

Obsahuje veľké množstvo vitamínov A, B, C a E, ktorých asimilácia pomáha zabraňovať negatívnym účinkom voľných radikálov na bunky.

Má látku nazývanú falcarinol, ktorá chráni rastlinu pred napadnutím hubami a na druhej strane pôsobí ako protirakovinový prostriedok.

Jeho enzýmy pomáhajú chrániť tráviaci systém a zabraňujú zápche. Znížením zadržiavania odpadu v krvi zmierňuje zaťaženie obličiek a znižuje riziko zápalových ochorení.

Výhody uhorky

Známa ako jedna z najmenej kalorických jedál, uhorka je dôležitým spojencom pre zdravie obličiek a moču.

Skladá sa z 95% vody, čo z nich robí silný diuretikum, ktorý pomáha eliminovať tekutiny zadržané v tele.

Poskytujú dôležité množstvá antioxidantov, vitamínov a minerálov, ktoré po asimilácii podporujú rozklad zvyškov, ktoré sú zadržiavané v obličkách.

Zvyšujú produkciu moču a uprednostňujú elimináciu mikróbov prítomných v močovom trakte.

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>