Dal som do každej skrinky na šaty plechovku so soľou. Dôvod je úplne jednoduchý

Teraz vám poviem, prečo som do každej skrinky s oblečením vložil plechovku so soľou. Beriem obvyklé viečka: z plechoviek.

Faktom je, že žijem v Petrohrade a naša vlhkosť je veľmi vysoká, dokonca aj v zime, keď sú zapnuté kúrenia. Toto odporúčanie je však relevantné pre každú situáciu a pre každé mesto, keď je byt mokrý, chladný a vykurovanie je vypnuté. Faktom je, že odevy vôbec nevyschnú a keď ich vyberiete zo skrinky, cítia sa, akoby boli mokré. Soľ pomáha zhromažďovať prebytočnú vlhkosť zo vzduchu v skrinke, ale nielen to! Teraz vám vysvetlím vlhkosť a potom vám poviem ďalšie tajomstvo domácnosti v domácnosti o soli v skrinke.

 

Soľ sme vložili do skrinky, stačilo jedno veko úplne pokryté soľou, na zásuvku dlhú asi 30 centimetrov. Takže v každej malej skrinke jeden a vo veľkých 2 až 3 veká. Musíte vymeniť soľ každé tri týždne alebo dokonca každých 15 dní.

Akú soľ si treba vziať?

Jemná soľ bez akýchkoľvek nečistôt je ideálna. S veľkým zrnom nebude absorbovať vlhkosť.

Ak vložíte do každej skrinky, zbavte sa pocitu vlhkých vecí zo skrinky.

Ale soľ v skrinke má ďalšiu výhodu!

Keďže je v tesnej blízkosti vecí, priťahuje nielen nadmernú vlhkosť z okolitého priestoru, ale aj nepríjemné pachy. Veci už nebudú mať žiadne cudzie arómy. Nech už je vôňa skrine akákoľvek, oblečenie túto vôňu neabsorbuje, soľ ju úplne priláka.

ZDROJ:zen.yandex.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>