Dajte stopku nádorom so zelerom, môže ušetriť tisíce životov: Štúdia dokazuje, že ničí 86% rakovinových buniek

Väčšina z nás si uvedomuje, že musíme do našej stravy zaradiť zeler, pretože je to neuveriteľná zelenina, ale okrem mnohých zdravotných výhod je to aj silná zbraň v boji proti rakovinovým bunkám.

Nedávna štúdia zistila, že táto potravina dokáže zabiť až 86% rakovinových buniek v pľúcach. Zeler obsahuje silnú protirakovinovú zlúčeninu, ktorá sa nazýva apigenín, o ktorom je známe, že zabíja rôzne typy buniek rakoviny vaječníkov vrátane rakoviny, rakoviny pankreasu, prostaty a prsníka.

Toto dokázal aj výskum, ktorý zistil, že ženy, ktoré konzumujú množstvo apigenínu prostredníctvom stravy, s väčšou pravdepodobnosťou znižujú riziko vzniku rakoviny vaječníkov o 20% a rakoviny prsníka o 19%.

Na druhej strane, výskum ukázal, že konzumácia časti dvoch stoniek stredného zeleru 2 až 3 krát týždenne znižuje riziko rakoviny pľúc o 60%. Nepreukázalo sa však, či apigenín stále pôsobí proti rakovine samotnej alebo v kombinácii s inými prospešnými zlúčeninami zo zeleru.

Apigenín znižuje možnosť rastu nádoru znížením rastu cievneho endotelu, ako aj rastu rakoviny prostaty, štítnej žľazy, leukémie a pľúc.

Apigenín tiež znižuje cyklus tvorby rakovinových buniek v pankrease, pretože zabraňuje absorpcii glukózy.

Stručne povedané, existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali pridávať zeler do vašej dennej stravy. Ponúka množstvo zdravotných výhod, zabraňuje rastu rakoviny, je výborným antioxidantom a mimoriadnym zdrojom vlákniny.

Môžete zahrnúť zeler do svojej každodennej strave tým, že ho pridáte do šalátov, , polievok, zeleninových smoothies alebo iných jedál.

ZDROJ:awarenessremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>