Dajte si pozor koľko vypijete vody. Nielen nedostatok, ale aj veľké množstvo môže byť problém. To čo môže spôsobiť vás zaskočí

Aj keď sa na nás zo všetkých strán valí názory, že máme piť čo najviac vody, nie je to tak úplne pravda. Nadmerné pitie tekutín môže ohroziť náš život. Je síce pravda, že by sme mali dodržiavať pitný režim, platí to ale v prípade, že všetko s mierou. Nadmerné pitie vody môže byť ďaleko nebezpečnejší ako opačná dehydratácia. Strážite si, koľko toto za deň vypijete a čo za tekutiny užili?

Čistá voda je najlepšia!

Všetci iste viete, že najlepšie je piť obyčajnú vodu. Naše telo sa aj z 60- 70% skladá z vody. Pozrite sa najprv na to, ako telu prospeje, keď mu doprajete len vodu.

  • lepši pleť
  • lepšia myseľ
  • lepšia imunita
  • pevnejšie kosti

Okrem vyššie uvedeného, ​​že voda tiež prospieva nášmu srdcu aj imunite. Voda ovplyvňuje predovšetkým orgány, ako obličky a pečeň. Voda slúži na prečistenie organizmu a hydratáciu. Ako sa ale hovorí, všetkého veľa škodí.

Nadmerné množstvo môže ublížiť

Väčšinou sa dočítame, že by sme mali piť toľko a toľko litrov vody, v lete ešte viac. Nie je to ale úplne pravda. Neexistuje totiž žiadna vedecká štúdia, ktorá by preukázala, že musíte vypiť napríklad 3 litre vody. Príliš veľké množstvo vody môže veľmi vážne poškodiť naše obličky, ktorým týmto spôsobom doprajeme celkom „záhul“. Rovnako tak nič nepotvrdzuje tvrdenie, že pri redukčnej diéte nám pitie vody vo vyšších dávkach môže pomôcť.

Športovci môžu vypiť viac

Iné je to pri vyššej záťaži organizmu. Športovci, ktorí vydávajú extrémne množstvo energie, budú samozrejme piť viac. Všetko sa tak odvíja od toho, v akom klímy žijete, alebo či športujete a ako často. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že si telo samo povie, čo potrebuje. Vedci tak uvádzajú, že ak nemáte smäd, nepite. Nejedná sa len o vodu, ale aj o ostatné tekutiny. Vypiť tak dvadsať pív nie je práve najlepší nápad na smäd. Iná situácia nastáva u starších ľudí, ktorí môžu strácať pocit smäd, tam je potrebné dopĺňať tekutiny priebežne počas celého dňa.

Funkcia obličiek je dôležitá

Obličky sú párový orgán a ich hlavnou funkciou je filtrovať škodliviny a odvádzať ich z tela von. Väčšina z nás si prítomnosť tohto orgánu ani neuvedomuje ale to len do tej doby, než nás postihne napríklad obličková kolika, hovorí sa, že je to tá najhoršia bolesť. Pite teda len primerané množstvo. Ani málo, ani moc. Obličky vylučujú škodlivé látky z tela, ďalej potom ovplyvňujú množstvo sodíka, draslíka a horčíka v tele. Keď vás potrápi obličková kolika, znamená to, že máte kamene, ktoré naopak vznikajú pri nedostatku tekutín. Strážte si množstvo, ktoré vypijete a dodržiavajte pravidlo, že budete piť, keď máte smäd. Strážte si ale zvlášť príjem kávy a sladených limonád, tieto tekutiny nie sú vo väčšom množstve tiež zrovna najlepšie.

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>