Cukor sa považuje za najdostupnejšiu drogu súčasnosti. 6 signálov, že vo vašej strave je ho príliš veľa

Väčšina z nás konzumuje príliš veľa cukru. Cukor nájdeme v mnohých výrobkoch, v ktorých to ani nečakáme. Keď je v našej strave príliš veľa, naše telo nám o tom hovorí.

6 príznakov, ktoré to môžu naznačovať závislosť na cukre

Priberanie na váhe

Zvýšenie telesnej hmotnosti je zrejmým znakom prebytku cukru v strave. Často, aj nevedomky, konzumujeme veľa cukru denne. Neskúmame, koľko je v produktoch, ktoré jeme. Cukor na druhej strane veľmi rýchlo ovplyvňuje našu hmotnosť. Ak spozorujete jeho nárast, analyzujte týždeň, koľko cukru jete každý deň. Množstvo vás môže vystrašiť. Ale potom viete, čo máte urobiť, aby ste sa vrátili k predchádzajúcej váhe a zastavili tento proces. Obmedzte ho.

Slabosť

Konzumácia cukru veľmi rýchlo zvyšuje hladinu glukózy v krvi. Cítime zvýšenie energie, ale prechádza tak rýchlo. To je dôvod, prečo sa neskôr cítime ešte horšie ako pred jej konzumáciou. Môže to byť návykové. Preto, ak cítite častú únavu a slabosť, môže to byť spôsobené nadmerným cukrom. Telo ho začne napádať.

Časté infekcie

Pre každého nie je prekvapujúce, že cukor znižuje imunitu. Pediatri často hovoria rodičom – dieťa často ochorie? A koľko sladkosti dostane? Pre dieťa sú sladkosti často odmenou za niečo správne. Nevedomky však poškodzujeme týmto spôsobom a môže ovplyvniť jeho odolnosť. V prípade dospelého nie je nič iné. Veľké množstvá cukru oslabujú imunitný systém a robia nás chorými častejšie.

Túžba po sladkosti

Cukor sa môže stať návykovým a silnejším, než si dokážete predstaviť. Ak hovoríte, že niekto nemôže prestať fajčiť, pretože máte zlú vôľu, snažte sa nejesť sladkosti. Nesiahajte po cukrovinke. Zaujímalo by ma, aké ťažké to bude pre vás. Ak máte pocit, že je potrebné jesť niečo sladké a nemôžete prejsť sladkosti ležiace na stole, môže to znamenať, že je to už etapa závislosti na cukre.

Tmavé kruhy alebo kožné problémy

Máte tmavé kruhy pod očami, na vašej tvári sa objavujú kazy, niečo začína svrbieť? Cukor podporuje rozvoj infekcie. Má negatívny vplyv na pleť a tiene sa objavujú pod očami. Snažte sa ho nechať úplne niekoľko dní a uvidíte, že vaše problémy budú menšie. Obmedzte ho natrvalo a prejdú úplne.

Zmena chuti

Naša chuť si zvykne na to, čo jeme. Keď budete jesť veľa pikantné, potom môžete jesť viac a viac pikantné veci. To isté sa deje s cukrom. Cukor zhoršuje chuť, zvykneme si na to. To, čo bolo pre nás tak sladké, je stále menej a menej. Dosahujeme sladšie veci s ešte väčším obsahom cukru. Venujte pozornosť.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>