Čokoládový tvarohový koláč bez pečenia

Podľa tohto receptu pripravte čokoládový tvarohový koláč bez pečenia. Doposiaľ ste to neskúšali, dezert vás poteší čokoládovou chuťou, jemnou textúrou a neopísateľnou vôňou.

Zložky:

  • 400 g tvarohu
  • 300 g sušienok Oreo (môžete mať akékoľvek sušienky z čokolády)
  • 300 g tmavej čokolády
  • 250 ml smotany z 30%
  • 200 g cukru
  • 150 g masla
  • 4 lyžice kakaový prášok

Postup:

Rozlomte čokoládu na kúsky a vložte do malej nádoby. Nádobu vložte do vodného kúpeľa a čokoládu za občasného miešania rozpustite. Vyberte ju z vodného kúpeľa a nechajte vychladnúť.

Vložte cookies do vrecka a pomeľte pomocou valčeka. Drobky sušienok vložte do misky, pridajte lyžicu cukru a rozpustené maslo. Zmes dôkladne vymiešajte s vidličkou. Formu namažte maslom a dajte tam túto hmotu a vložte sa do chladničky.

Medzitým pripravte náplň do čokoládového tvarohového koláča bez pečenia. Chladenú smotanu vymiešajte do peny, rozpustenú čokoládu premiešajte (úplne vychladenú alebo mierne teplú). Kakaový prášok sa rozmieša s 2 až 3 lyžicami vriacej vody a pridajte do čokoládovej náplne. Tvaroh vložte do samostatnej misky a do hladka premiešajte mixérom s cukrom. Zmiešajte tvaroh a smotanu s čokoládou spolu. Vyberte sušienku s chladničky, naložte náplň na vrchol a dajte čokoládový tvarohový koláč do mrazničky na jednu hodinu. Potom vyberte formu, dezert ozdobte polevou, karamelom alebo kakaovým práškom. Čokoládový tvarohový koláč bez pečenia je pripravený, nakrájaný na porcie a podávajte s čajom alebo kávou.

Dobrú chuť!

ZDROJ:foodideas.info

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>