Čokoládovo zázvorové guličky: vynikajúci a tak jednoduchý recept, že budete žasnúť

Pamätám si, že moja babička vždy robievala Šuhajdy, a keď jej zostala čokoládová hmota, urobila ešte pár čokoládových guličiek pre nás deti, ktoré sme ich, neviem z akého dôvodu, jedli oveľa radšej než Šuhajdy. Cez víkend som trochu pátrala a robila som si prieskum toho, čo upečiem. A tak som siahla po tomto recepte.

Trochu som sa obávala tej zázvorové chuti, ale nakoniec všetko dopadlo nad moje očakávania.

budete potrebovať:

  • 200 ml smotany na šľahanie
  • 300 gramov čokolády (ja som zvolila horkú s vysokým obsahom kakaa)
  • 1 lyžica mletého zázvoru
  • 1 lyžica mletej škorice
  • 150 gramov zázvorových sušienok

postup:

Smotanu nalejeme do hrnca a privedieme k varu. Odstavíme ju zo sporáka a pridáme k nej nalámané kúsky čokolády. Čokoládu necháme roztopiť a za stáleho miešania pridáme sušený zázvor a mletú škoricu.


Pomocou špeciálnej okrúhle lyžičky, prípadne aj s obyčajnou lyžicou si naberieme trochu čokoládovej hmoty a v rukách vytvarujeme guľku. Dáme ju do podrvených sušienok a obalíme. Ak ich chcete hneď podávať, naukladáme ich na peknú misu. Vydrží vám však aj v chladničke a pár som dokonca vložila aj do mrazničky.

Rýchle a jednoduché. Vôňa zázvoru, čokolády a škorice je jednoducho neodolateľná a na tomto dezertu si pochutí naozaj každý. Ak chcete, do čokolády môžete pridať aj trochu rumu, ale potom opatrne, ak máte aj malé jedákov. Dobrú chuť.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>