Coca Cole nie je veľmi zdravá, ale pre toto sa oplatí mať aspoň jednu fľašku v zálohe

Coca Cola je chutná, osviežujúca a dodá vám energiu. Odborníci by však boli radšej, ak by ju ľudia prestali vo veľkom konzumovať. Ale ak ju už nechcete piť, môžete ju použiť na iné účely, je dobrou pomocníčkou v domácnosti.

Cola vyčistí rúru a ďalšie

Čistenie Coca-Cola sa používa aj na čistenie spálených jedál – hrncov, panvíc a plechov. Nápoj nalejte do špinavej misky na dlhú dobu a potom ju umyte ako zvyčajne. Zaujímavé je, že cola tiež pomôže odstrániť vodný kameň z kanvice. Používa sa tiež na čistenie toaletnej misy, okien a odstraňovania škvŕn oleja v garáži.

Odstráni hrdzu a uvoľní skrutku

Z „extrémneho“ použitia coly sa tiež ukázalo, že nápoj dobre zvláda odstraňovanie hrdze a uvoľňovacie skrutky, ktoré je ťažké odskrutkovať. Produkt nechajte cez noc v cole a mal by vám pomôcť odskrutkovať skrutky a vyčistiť hrdzu.

Coca-Cola v záhrade

Nápoj sa používa aj v našich záhradách. Je ideálny na boj proti slimákom, vosám a mravcom. Nechajte nejaký nápoj v miske a bude priťahovať a neutralizovať „škodcov“.
Plechovka coly pridaná raz do týždňa do nášho kompostéra ju dokonale obohatí o kyseliny, cukry a výživné mikroorganizmy.

Cola ako liek

A čo nevoľnosť, hnačka, poruchy trávenia alebo pálenie záhy? Vyskúšajte Coca-Cola. Pri bolestiach žalúdka vypite pomaly pohár odplyneného nápoja a bolesť by mala začať plynúť.

Ak sa cítite zle, Cola vyrovná pH žalúdka a váš stav by sa mal zastaviť.

Cola dobre zmierňuje bolesť, svrbenie, napríklad po uhryznutí vosou, komárom – ak sprejete podráždené miesto nápojom.
Opitá pohára coly denne vás zrejme ochráni pred tvorbou obličkových kameňov.

Cola a krása

Coca-Cola, móda, vlasy. Je zrejmé, že lyžička Coca-Cola ako kondicionér vlasov im dodá hebkosť. Nápoj je tiež užitočný, ak si myslíte, že farba získaná po farbení doma je príliš intenzívna. Vlasy poliate nápojom trochu vyblednú. Cola tiež skvele odstraňuje žuvačku z vlasov.

Coca-Cola a varenie

Existuje stále viac receptov Coca-Cola. Cola v zmesi s kečupom sa často používa ako mäsová marináda. Takéto marinované mäso bude mať výraznejšiu chuť a dá mu väčšiu citlivosť.

Cola na rozmrazovanie okien

V zime nápoj dobre konkuruje špeciálnym skleneným rozmrazovačom. Mrazené sklo nalejte do nápoja, chvíľu počkajte a utrite pohár utierkou.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>