Čo spôsobuje pigmentové škvrny a 8 tipov ako sa im môžete vyhnúť

Vzhľad slnečných škvŕn nepredstavuje ohrozenie zdravia. Mnohí ľudia ich však považujú za nevzhľadné a radšej sa im vyhýbajú. Získajte najlepšie tipy, ako to urobiť.

 

Aby sa slnečné škvrny neobjavovali na koži, je dôležité používať základnú starostlivosť v pravidelných denných ošetreniach. Hoci slnečné škvrny sú neškodné a nepredstavujú žiadnu hrozbu pre zdravie, takmer každý ich uprednostňuje, pretože ich považujú za nevzhľadné. Ako minimalizovať riziko ich výskytu?

V súčasnej dobe existuje mnoho produktov, ktoré pomáhajú znížiť vplyv UV žiarenia na kožu. Je však dôležité doplniť ich o ďalšie jednoduché metódy ochrany miest, ktoré sú obzvlášť vystavené slnku. V tomto článku chceme podrobne opísať 8 odporúčaní, ktoré spôsobia, že slnečné škvrny už nebudú vaším problémom.

Čo sú slnečné škvrny?

Slnečné škvrny sú tiež známe ako pečeňové škvrny, hoci nemajú nič spoločné s pečeňou. Sú to hnedé škvrny, ktoré sa zvyčajne vyvíjajú v tých oblastiach kože, ktoré sú neustále vystavené slnku. UV žiarenie spôsobuje množenie melanocytov, čo zase ovplyvňuje vzhľad týchto zmien.

Ich veľkosť a tvar sa môžu líšiť, ale zvyčajne sa vyskytujú na takých miestach, ako je tvár, výstrih, ruky a chrbát ruky. Hoci sa niekedy môžu podobať rakovinovému vzhľadu vo svojom vzhľade, sú v skutočnosti úplne neškodné a nevyžadujú si zvláštne ošetrenie. Potreba vyhnúť sa im a minimalizovať ich je len z estetických dôvodov.

Tipy, ako sa vyhnúť slnečným škvrnám

Vďaka vplyvu slnečného žiarenia na pokožku je stále viac ošetrení a kozmetických výrobkov zameraných na minimalizáciu agresívneho pôsobenia UV žiarenia. Ak je však cieľom zabrániť slnečným škvrnám, je potrebné implementovať ďalšie stratégie .

1. Používajte opaľovací krém po celý rok

V prvom rade by sme mali používať opaľovací krém nielen v letnej sezóne. Tento výrobok by sa mal používať po celý rok, pretože<strong“>aj pri zatiahnutých dňoch existuje riziko nepriaznivých účinkov slnečného žiarenia.

Ak sa chcete vyhnúť kožným škvrnám a znížiť riziko melanómu, použite opaľovací krém s ochranným faktorom 50. Ak je deň veľmi slnečný, opakujte aplikáciu každé dve hodiny.

2. Vyhnite sa slnku v určitých časoch a minimalizujte škvrny

Opaľovanie na niekoľko minút môže byť zdravé, pretože prispieva k vitamínu D. Je však najlepšie vyhnúť sa vystaveniu sa slnku počas najteplejších hodín dňa (od 10 do 15 hodín). Je v tomto rozsahu, že lúče sú intenzívnejšie a môžu spôsobiť viac poškodenia.

Avšak, ak nemôžete vyhnúť sa na slnku počas týchto hodín, uistite sa, že používať dobrý krém na opaľovanie. Noste tiež ochranný odev, ktorý pokryje obzvlášť exponované časti tela, ako sú ruky a nohy . Podobne sa snažte plánovať outdoorové aktivity v inom čase.

3. Klobúk a slnečné okuliare – preventívne opatrenia na slnku

Okrem oblečenia, ktoré poskytuje ochranu pokožke, sa odporúča používať aj doplnky, ako sú klobúk a slnečné okuliare. Tieto prísady zabraňujú priamemu UV žiareniu na hlave, čo pomáha vyhnúť sa slnečným škvrnám na tvári.

V skutočnosti sú slnečné okuliare s opaľovacím krémom nevyhnutné predovšetkým na ochranu očí pred slnečným žiarením. Okrem toho tiež chránia pred predčasným starnutím jemnej pokožky okolo kontúr očí. Uistite sa však, že ich kupujete na dôveryhodnom mieste, pretože nie všetky okuliare majú naozaj filter.

4. Dávajte si pozor na parfumované výrobky: môžu spôsobiť slnečné škvrny

Jedným z odporúčaní, ktoré mnohí ľudia ignorujú, pokiaľ ide o prevenciu slnečných škvŕn, je vyhnúť sa používaniu parfumovaných výrobkov. Obaja krémy, parfumy a kolínske vody majú zložky, ktoré môžu mať vplyv na výstupnej škvrny na koži, ak je použitý bezprostredne pred vystavením slnku.

To súvisí s reakciou fototoxicity, ktorá spúšťa nadbytok melanínu a pigmentácie, ktoré sa hromadia vo forme škvŕn na koži. Takže, ak budete čoskoro vystavený slnku, vyhnite sa používaniu akéhokoľvek výrobku s týmito funkciami. Namiesto toho použite opaľovací krém s dobrým opaľovacím krémom.

5. Vyberte si make-up s opaľovacím krémom

Potreba chrániť pokožku pred agresívnymi účinkami slnka prinútila mnohé spoločnosti vyvinúť výrobky s ocranným faktorom. To je dôvod, prečo súčasnosti existuje veľa kozmetických prípravkov a líčidiel na opaľovanie . Na druhej strane si môžete kúpiť krém na opaľovanie v rôznych farbách.

Tento produkt sa stal veľmi módnym, pretože má farebné pigmenty, ktoré nielen dodávajú pleti jednotnejšiu farbu. Plnia aj dodatočnú funkciu ochrany pokožky pred účinkami slnka. Naozaj sa chcete vyhnúť slnečným škvrnám? Neváhajte vyskúšať tieto produkty, sú k dispozícii pre všetky typy pleti.

6. Zvýšenie príjmu vitamínu C

Aby sme sa vyhli škvrnám na koži, nemôžeme ignorovať, aký účinok má naša výživa na to. Dobre zložená strava sa tiež odráža v zdravom vzhľade pokožky.

V tomto konkrétnom prípade odporúčame  užívať vitamín C, pretože pôsobí ako antioxidant. Má ochrannú funkciu proti poškodeniu spôsobenému nepretržitou expozíciou slnku.

Produkty ako citrusové ovocie a bobule tiež prispievajú k optimálnej produkcii kolagénu. Týmto spôsobom podporujú proces regenerácie buniek poškodených UV žiarením.

7. Použite hydratačné masky na slnečné škvrny

Aby ste mohli využívať výhody hydratačných masiek, nemusíte čakať, kým sa škvrny rozvinú na koži. Ak sa chcete vyhnúť týmto nedostatkom, rozhodnite sa používať tento typ liečby pravidelne raz alebo dvakrát týždenne. Ako to urobiť?

Vďaka maskám môžete obnoviť optimálnu hydratáciu pokožky, ako aj antioxidanty, ktoré zabraňujú vzniku slnečných škvŕn.

Aj keď môžete nájsť rôzne hotové výrobky v kozmetických predajniach, môžete tiež chcieť použiť prirodzene vyzerajúce masky sami doma. Dobrým spôsobom, ako ich pripraviť, je kombinovať zložky ako zrelé avokádo, med a kokosový olej.

Rozdeľte zmes na oblasti pokožky, ktoré sú často vystavené slnku, nechajte pôsobiť 20 minút a potom opláchnite.

8. Zvýšte príjem vody, aby ste sa vyhli slnečným škvrnám

Samotná voda nemá veľký vplyv na slnko, ale ak ho zaradíme do našej dennej stravy, môže to pomôcť udržať zdravú kožu.Pitie aspoň 2 litrov denne podporuje proces regenerácie buniek a znižuje riziko vysušenia, škvŕn a predčasného starnutia.

Na záver …

Môžete implementovať jednoduché návyky, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa výskytu slnečných škvŕn. Najdôležitejšou vecou je zachovanie pravidelnosti používania týchto liečebných postupov, pretože slnečné žiarenie ovplyvňuje pokožku kedykoľvek počas roka. 

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>