Čo sa stane s vašim telom, keď pijete mrkvovú šťavu denne? Budete prekvapení

Odšťavovanie je skvelý spôsob, ako pohodlnejšie získať všetky výhody konzumácie mrkvy. Len sa uistite, že máte buničinu v šálke, aby ste dostali všetku zdravú vlákninu.

7 výhod PITIA mrkvovej šťavy

Zdravé trávenie

Keď vypijete pohár mrkvovej šťavy, podporíte trávenie a potrava sa vhodne rozloží a vstrebe. Vďaka obsahu vlákniny sa do čriev dostanú dobré baktérie, ktoré skrotia tie zlé a podporia správne fungovanie imunitného systému. Mrkvová šťava teda pôsobí ako prirodzené prebiotikum.

Lepší zrak

V detstve ste určite počuli o tom, že mrkva zlepšuje zrak a vďaka nej sa naučíte pískať. Nuž, to prvé je určite pravda. Mrkva vďaka obsahu betakaroténu a luteínu pomáha udržiavať zrak v dobrej kondícii. Je veľmi dôležité, aby ste v dnešnom svete plnom technológií a umelého osvetlenia dbali o zdravie svojich očí.

Vyrovnáva hladinu cukru v krvi

Ak sa bojíte toho, že sladkosť mrkvovej šťavy spôsobí výkyvy hladiny cukru v krvi, nemáte na to dôvod. Mrkva je plná karoténov, čo sú pigmenty rastlinného pôvodu, ktoré majú antioxidačné účinky a pomáhajú znižovať a harmonizovať hladinu cukru v krvi.

Mladiství vzhľad

Vitamín A funguje ako pancier pokožky, hydratuje ju a chráni poškodené kožné bunky. Mrkvová šťava je bohatým zdrojom tohto vitamínu a je veľmi účinná pri liečbe rôznych kožných chorôb. Zároveň pomáha odstraňovať jemné vrásky a prepožičia pleti mladistvejší vzhľad.

Údržba cholesterolu a cukru v krvi

Mrkva má nízky obsah uhľohydrátov a nízky glykemický index, ktorý zabraňuje prudkému zvýšeniu hladiny cukru v krvi po jedle. Ich obsah vlákniny tiež pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi spomaľovaním odbúravania glukózy počas procesu trávenia. Antioxidanty v mrkve tiež modifikujú absorpciu cholesterolu a vylučovanie žlčových kyselín, čím znižujú hladinu cholesterolu.

 

Žiarivá koža

Strávite hodiny tým, aby ste mali žiarivú a hladkú pleť? Dobrou správou je, že mrkvová šťava vám v tom veľmi pomôže. Čistí pečeň a detoxikuje organizmus, vďaka čomu bude vaša koža čistá a žiarivá.

Ochrana pred rakovinou

Antioxidačné účinky mrkvovej šťavy môžu pomôcť v boji proti rozmnožovaniu rakovinových buniek. Karotény pomáhajú predchádzať rakovine hrubého čreva, krčka maternice či hrtana. Súčasťou Gersonovej terapie, jednej z alternatívnych metód liečby rakoviny, je aj pitie mrkvovej šťavy.

ZDROJ:DailyHealthPost.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>