Čo sa stane s vaším telom, ak znížite spotrebu cukru? To, že schudnete určite viete, ale aký iný prínos to bude mať, určite ani netušíte

Dokonca aj vtedy, ak sa pokúsite nepiť sýtenú vodu a nejete sladkosti, môže sa do vašej stravy dostať cukor. Mnohé spracované výrobky, ktoré sú považované za užitočné, ju tiež obsahujú.

Cukor je možné pridávať vo forme sirupu, nektáru, medu a ďalších podobných prísad. Ak budete jesť prírodný cukor, napríklad ten, ktorý je obsiahnutý v ovocí, je to celkom normálne. Vo zvyšku by mal byť obmedzený.

Čo sa stane, ak to môžete urobiť?

Pozrime sa na tieto zmeny podrobne.

Na žalúdku stratíte tuk

Pridaný cukor je synonymom pre dodatočné kalórie. Keď opustíte spracované potraviny, plné cukru, v prospech jedla bohatého na vlákninu, okamžite si všimnete, že váš pás sa stáva tenšou. Vaše telo sa zbaví tukových usadenín na bruchu a dostanete postavu, o ktorej ste vždy snívali. V tomto prípade nemusíte dokonca ani starostlivo vypočítať kalórie – táto zmena v strave môže byť viac než dosť pre pôsobivý výsledok.

Zbavíte sa zvýšenej chuti do jedla

Produkty plnené jednoduché sacharidy a spracované cukry, ako šišky alebo pečivo môže spôsobiť prepätie dopamínu, čo vedie k zvýšeniu chute na cukrovinky. Štúdie ukázali, že pravidelná konzumácia sladkej potravy využíva opioidné receptory, čo vedie k rýchlej asimilácii cukru a môže v budúcnosti viesť k nadmernej hmotnosti. Prestaňte jesť sladkosti, aby ste sa zbavili tohto ničivého zvyku. Vaše telo vám za to bude veľmi vďačné a rýchlo si všimnete, že už nie ste priťahovaní k škodlivým potravinám s rovnakou silou ako predtým.

Zvýšíte svoju energetickú úroveň

Ak ráno budete vždy jesť buchty a palacinky a potom neustále spozorujete túžbu piť kávu, je načase zvážiť vaše zvyky. Opustite od týchto produktov a nahraďte ich zdrojmi bielkovín, ktoré sa strácajú pomalšie, rovnako ako zdravé tuky. Takéto jedlo poskytuje dlhý pocit sýtosti a umožňuje vám byť oveľa energickejší.

Znížite riziko cukrovky

Štúdie ukázali, že každých päť percent kalórií získaných z pridanej cukrovej trstiny zvyšuje riziko diabetu o osemnásť percent. Ak budete jesť asi 1800 kalórií denne, nemali by ste konzumovať viac ako 24 gramov cukru. Stačí piť pohár sladkého šumivého nápoja – a už túto dávku prekročíte o niekoľko gramov! Premýšľajte o tom a skúste si vybrať viac užitočných nápojov.

Vaše zdravie srdca sa zlepší

Vzhľadom na to, že konzumácia veľkého množstva cukru zvyšuje hladinu cholesterolu, odborníci odporúčajú kontrolovať potraviny s ním v strave, aby sa znížilo riziko umierania na kardiovaskulárne ochorenia. Podľa výskumu, ľudia, ktorí majú veľa kalórií z cukru, zvyšujú riziko predčasnej smrti o tridsaťosem percent. Snažte sa stabilizovať svoju stravu. To je obzvlášť dôležité pre ľudí, ktorí majú genetickú predispozíciu k srdcovo-cievnym ochoreniam.

Môžete zabrániť zubnému kazu

Chuť na sladké môže mať negatívny vplyv na stav vašich zubov. Štúdie ukázali, že cukor obsiahnutý v potravine alebo nápoji, je jednou z hlavných príčin zubného kazu a zubného kazu u detí i dospelých. Limit zlé sacharidy – a vaše zuby zostanú zdravé oveľa dlhšie! Aj v prípade, že už máte zubný kaz, opustenie od cukru dáva zmysel: môžete zabrániť ďalšiemu rozširovaniu kazu zubov a posilniť sklovinu.

ZDROJ:post/nutrition

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>