Čo sa stane, keď na chvíľu masírujete bod medzi obočím? Vyskúšajte, zmenu pocítite okamžite

Jemné masírovanie bodu medzi obočím dáva úžasné výsledky. A čo viac, pocítite zmenu hneď. Čo môžete očakávať, stlačiť toto miesto na tvári? Kedy a prečo to stojí za to robiť? Vyskúšajte to.

Masírovanie miesta medzi obočím je jedným z najstarších spôsobov, ako sa zbaviť bolesti hlavy, znížiť napätie, uvoľniť oči, zlepšiť koncentráciu. Táto metóda je odvodená z čínskej medicíny. Liečba patrí k starým čínskym metódam liečby – tzv akupresúra. Predpokladá sa, že na ľudskom tele sú stovky receptorov, ktorých tlak spôsobuje správne reakcie. Podľa odborníkov v odbore, stlačenie priestoru medzi obočím aktivuje oblasť mozgu, ktorá znižuje nervové napätie. Táto liečba má pozitívny vplyv na stav pokožky a zlepšuje regeneračné procesy v tele.

Ako masírovať bod medzi obočím?

Stlačte ľahko, ale určite toto miesto a pohybom prsta smerom k hornej časti hlavy asi 3 cm. Tento bod stlačte (alebo masáž kruhovým pohybom) počas 45 až 60 sekúnd.

ZDROJ:te.mysli.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>