Čo s burinou v trávniku? Urobte toto a viac nebude mať šancu usadiť sa vo vašej záhrade

Príroda kvitne v plnej sile, rastliny pekne rastú. Ale v záhrade sa objavia aj výtržníci, a to aj napriek tomu, že sme ich nesadili: burina! Klíči z trávnika a ničí našu ťažkú prácu a čistý obraz záhrady. Nižšie nájdete viac informácií o tom, ako zabrániť rastu nových burín, a čo môžete podniknúť proti týmto otravným rastlinám.

Prevencia proti burine

Najlepší trik: nedajte burine šancu usadiť sa v záhrade. Všetko začína nákupom trávnych semien. Lacné semená sú často plná semien burín, ktoré samozrejme podporujú ich rast. Ak zistíte nedostatky v trávnom semene, ihneď si vyberte semená iné značky.

Nekoste trávnik na menej ako 4 cm, aby mohla tráva vytvárať tieň, a tým brániť klíčeniu buriny.
Obnovujte trávnik vertikutáciou alebo prevzdušňovaním. Odstránite tým nežiaducu burinu, pôda sa uvoľní a dodá trávniku potrebnú stabilitu. Docielite to, že pôda bude lepšie absorbovať dažďovú vodu a distribuovať ju do hlbších vrstiev. Častou príčinou odumierania rastlín a burín je nedostatok živín. Hnojivo dodá trávniku chýbajúce živiny pre zdravý rast. A počas dlhšieho obdobia sucha nezabudnite na zavlažovanie.

Aby ste sa zbavili buriny v trávniku, môžete voliť metódy, ktoré neškodia životnému prostrediu: mechanické odstraňovanie buriny dá trávniku priestor, ktorý potrebuje k rastu. Ak je pôda vlhká, je naozaj ľahké vytiahnuť burinu von i s korienkami. Pre väčšie buriny ako púpava, odporúčame používať GARDENA vytrhávač buriny.
V prípade použitia chemických herbicídov skúste použiť biologicky odbúrateľné produkty, ako sú výluhy zo žihľavy, ocot, soľ a tiež rôzne výrobky zo záhradných centier, ktoré môžete bez obáv použiť. Roztok nastriekajte priamo na nevítané rastliny. Tento postup opakujte, kým sa nedostaví požadovaný úspech.

Rôzne spôsoby odstraňovania buriny

Proti nežiadúcim burinám pôsobí tiež horúca voda. Stačí naliať vriacu vodu na rastliny, nechať ich uschnúť a odstrániť zvyšky.
Obmedzte používanie chemických herbicídov, pretože ohrozujú zdravie ľudí, zvierat a rastlín. Ak ich aj napriek tomu musíte použiť, aplikujte ich podľa návodu na obale. Herbicídy pracujú naozaj účinne. Aplikujte ich len na určené rastliny a oblasti.

Nie každá burina je na obtiaž. Mnohé z týchto bylín majú pozitívne účinky, ktoré často ani nepoznáme. Žihľava je pre väčšinu majiteľov záhrad skôr problémovou ako užitočnou rastlinou, aj keď si z jej listov môžete uvariť čaj, ktorý pomáha pri gastrointestinálnych problémoch. Mladá púpava chutí veľmi lahodne v šaláte. Skorocel je vhodný pre prvé ošetrenie rán, pri zápaloch a po bodnutí hmyzom. Čo si myslíte o nápade, dať týmto rastlinám v záhrade miesto a využiť ich inak?

zdroj:http://www.gardena.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>