Čo robiť v prípade infarktu? Váš život závisí aj od vašej reakcie!

Čo robiť počas infarktu Je to veľmi dôležité, pretože na tom závisí váš život. Preto si teraz prečítajte tento článok. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať informácie, ktoré obsahuje. Svoj život môžete zachrániť niekomu alebo dokonca sebe.

Začnime tým, čo je najdôležitejšie. Zistite, že sa zaoberáte infarktom. Príznaky sa môžu líšiť. Mnoho preživších uvádza rôzne príznaky, ktoré ich ovplyvnili. Vďaka tomu je však možné zachytiť všetky bežné signály, ktoré sa môžu objaviť počas infarktu.

Príznaky infarktu

 1. bolesť na hrudníku
 2. pocit dychu
 3. silná únava po jednoduchých činnostiach, napríklad pri lezení po schodoch
 4. závrat
 5. slabosť
 6. búšenie srdca
 7. mdloby
 8. nevoľnosť
 9. zvracanie
 10. bolesť žalúdka
 11. pocit úzkosti alebo úzkosti
 12. potenie
 13. bledosť
 14. rýchly tlkot srdca

Už vieme, aké sú príznaky infarktu. Akonáhle si ich všimnete, najdôležitejšie je okamžite zavolať sanitku. Zavolajte na tiesňové číslo 112, začnite zadaním miesta, kde sa práve nachádzate, a potom zadajte ďalšie informácie, ako napríklad vek, podozrenie na infarkt, meno alebo priezvisko. Najprv zadajte miesto, kde sa nachádzate. Aj keď počas pohotovostnej služby omdliete alebo nehovoríte, prevádzkovateľ okamžite zistí, kam poslať sanitku.

Keď ste medzi ľuďmi, môžete vyhľadať pomoc, aby zavolali sanitku. Potom je vhodné osobne zapojiť osobu, aby sa cítila zodpovedne. Popadnite ju za ruku, povedzte, že máte infarkt a požiadajte túto osobu, aby zavolala sanitku. Potom zavolá. Bohužiaľ, keď hodíme „pomoc“ do davu, správa je rozmazaná. Mnoho ľudí sa nechce zapojiť a odísť. Necítia osobnú zodpovednosť „možno niekto zavolá a iný povedia prečo práve ja.

Potom veľa ľudí odporúča začať kašľať. Kašeľ musí byť silný. Pred kašľom sa zhlboka nadýchnite. Aktivitu opakujeme bez prerušenia každé dve sekundy, opakujeme kašeľ a dýchanie. Vďaka tomu môžeme udržiavať krvný obeh a obnoviť normálny rytmus srdca.

Zdieľajte tento článok. Možno niekomu zachráni život. 

ZDROJ.takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>