Cítite sa ako nafúknutý balón a nejedli ste na obed šošovku ani kyslú kapustu ani fazuľu? Aj týchto 5 potravín môžu byť vinníkom

Ak si dáte na obed šošovku, kyslú kapustu alebo fazuľa, iste väčšinou počítate s tým, že vás potrápi plynatosť. Niekedy vás ale prepadne nečakane a vy neviete prečo.

 Tu je ďalších 5 potravín, ktoré môžu byť vinníkom

Kapusta

Spolu s brokolicou, karfiolom a ružičkový kelom obsahuje kel vysoké množstvo rafinóza, cukru, ktorý nemôže byť štiepený v tenkom čreve. Namiesto toho cestuje nestrávené do hrubého čreva, kde s ním začnú bojovať baktérie. A plynatosť je tu. Doporučujeme pre istotu sa vyhýbať čomukoľvek z čeľade kapustovitých.

Cibuľa

Verte alebo neverte, cibuľa obsahuje veľké množstvo fruktózy – cukru. Takže u nej dochádza k rovnakému problému ako u kelu – tenké črevo si s cukrom nedokáže poradiť, takže ho pošle rovno do hrubého čreva, kde musí podstúpiť boj s baktériami. A plynatosť je opäť tu. Ľudia, ktorí trpia intoleranciou na fruktózu, by sa cibuľu mali vyhnúť úplne.

Jablká

Hovorí sa, že jedno jablko denne vás udrží ďaleko od doktora, rozhodne od vás ale nebude držať ďalej plyny! Jablká sú známa pre ich živiny s vysokým obsahom vlákniny, ale tiež sa v nich nachádza vysoké množstvo fruktózy a sorbitolu, ktoré bežný človek nie je schopný prirodzene stráviť. Údajne približne 80% vlákniny nájdené v jablku je rozpustných. Rozpustná vláknina absorbuje vodu a kvasí v hrubom čreve, kde produkuje plyn, takže spôsobuje nepríjemné ťažkosti.

Celozrnné potraviny

Celé zrná obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá síce môže byť vášmu telu prospešná, ale ak máte pocit, že vo vás všetko vrie po miske ovsených vločiek alebo celozrnného pečiva, možno bude lepšie prehodnotiť, v akom množstve tieto potraviny jete. Určite to ale neznamená, že by ste mali celozrnné potraviny prestať jesť úplne, pretože vďaka nim sú vaše črevá zdravšie a aktívnejší.

Mliečne výrobky

Nielen ľudia, ktorí trpia intoleranciou na laktózu, môžu po požití mliečnych výrobkov pocítiť plynatosť. Laktóza je považovaná za komplexný sacharid, s ktorým môže vaše telo bojovať. Avšak ak vypozorujete, že najčastejšou výlety na toaletu podnikáte práve po požití mliečnych výrobkov. Možno by ste od nich radšej mali držať ďalej, alebo sa poradiť s odborníkom.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>