ČISTÍME TELO OD TOXÍNOV A TOXÍNOV

5 očistných nápojov

Sušené výhonky a listy oregana (desať gramov) musia byť zmiešané s listami citrónového balzamu (pätnásť gramov). Potom musíte do zmesi pridať päť gramov kôry a všetko poriadne premiešať. Potom zmes zalejte vriacou vodou a varte asi päť minút na miernom ohni. Po uplynutí času vyberte čaj zo sporáka, prefiltrujte a nalejte do pohárov.

2. Čaj z skorocelu a estragónu (na čistenie tráviaceho traktu)

Na výrobu tohto čistiaceho čaju budete potrebovať 15 – 20 gramov listov skorocelu a 10 gramov listov a výhonkov estragónu. Pre chuť môžete pridať štipku svojho obvyklého čierneho čaju. Postup prípravy čaju je mimoriadne jednoduchý: bylinu dôkladne opláchnite, rozdrvte a osušte v tieni. Pripravená zmes musí byť nalievaná vriacou vodou a trochu povarená na miernom ohni (5-7 minút). Potom čaj odstavte z ohňa, prikryte ho uterákom a nechajte pôsobiť asi 15 – 20 minút.

3. Rowan čaj (na čistenie obličiek)

Jednu polievkovú lyžicu bobúľ jarabiny varte s jedným pohárom vriacej vody a nechajte čaj asi 5 minút lúhovať. Vypite pol pohára čaju trikrát denne.

4. Ríbezľový čaj (na čistenie obličiek)

Je potrebné zmiešať v rovnakom množstve sušené šípky a ríbezle. Jednu polievkovú lyžicu zmesi zalejte dvoma šálkami vriacej vody. Trvajte na jednej hodine. Pijte pol pohára štyrikrát denne.

5. Šesťzložkový čaj

Zloženie: desať gramov mäty, desať gramov kôpru, dvadsať gramov listov žihľavy, dvadsať gramov liečivej púpavy a rovnaké množstvo čerstvých petržlenových listov a list sena. Príprava: zmiešame, pomelieme a všetky ingrediencie povaríme s vriacou vodou. Potom nechajte vylúhovať 5 minút pod utierkou, prefiltrujte a nalejte do pohárov.

Tento čaj sa odporúča konzumovať s plátkom citróna alebo s lyžicou medu.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>