Čistenie okien pred vianocami, nemusí byť už veľký problém. Naučte sa nejaké triky!

Čistenie okien nie je najpríjemnejšou súčasťou čistenia. Vyžaduje si to veľa práce a nakoniec môžeme mať problém so pruhmi, čo nás núti opakovať kroky. Čistenie okien by sa malo vykonávať v správnom čase a so správnym vybavením. Ako sa teda vysporiadate s touto trápnou časťou čistenia? Naučte sa niekoľko užitočných rád, ako urobiť čistenie okien tak problematickým!

Kedy čistiť okná

Najskôr sa vyhnite dňom, počas ktorých slnečné lúče prenikajú do miestnosti živo. Teplo znamená, že voda a tekutina nanášaná na sklo veľmi rýchlo schnú, čo následne spôsobuje výskyt pruhov. Ak však začneme čistenie okien na jeseň av zime, je najlepšie zvoliť suchý deň. Dážď môže pokaziť všetku našu prácu.

Okrem toho by sa čistenie okien malo vykonávať pri nízkych teplotách pomocou studenej vody. Inak môžeme sklo vystaviť rozbitiu . Príliš veľký teplotný rozdiel znamená, že sklo sa jednoducho poškodí.

Čistenie okien – krok za krokom

  • Najprv musíme začať celý proces zhromažďovaním prachu . Musíme vziať do úvahy rám okna! Tu sa usadí najväčšie množstvo prachu, ktoré sa počas umývania môže usadiť na zvyšku okna, čo, ako viete, zničí našu prácu.
  • Ďalším krokom je umývanie rámu okna. Rovnako ako prach sa usadzuje najviac nečistôt. Najmä v týchto malých zákutiach a rohoch, ktoré zvyčajne preskočíme, pretože k nim máme ťažký prístup.
  • Teraz ideme do čističa na sklo. Najlepšie je začať od zvonka. Potom rýchlejšie utečieme z chladu a budeme mať ľahší výhľad na vnútorné sklo – dokážeme lepšie zistiť, či sú na skle stále nečistoty.
  • Najlepšie je začať umývať zhora a postupne klesať. To nám umožní zbaviť sa všetkého prachu a nečistôt, ktoré mohli zostať po predchádzajúcich prípravách.

Čo používať

Dôležité je tiež to, čo používame na čistenie okien. Rôzne prostriedky na čistenie okien môžu zanechávať stopy, ako teda môžeme tieto výrobky nahradiť? Spoznajte nejaké nápady!

Ocot

Stačí zmiešať vodu s octom v pomere 1: 1 a naliať do rozprašovača. Ocot dokonale zbaví špiny a môžete si byť istí, že po ňom neuvidíte jediný pruh.

Jedlá sóda

Je ideálny pre tých, ktorí čistia okná dvakrát do roka. Ako každý vie, jedlá sóda je jedným z najväčších nepriateľov špiny, takže dokáže dokonale zvládnuť nečistoty na oknách. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať 100 ml sódy s litrom vody a vyčistiť okno mäkkou handrou. Potom utrite kuchynským papierom a je pripravený.

Citrónová šťava

Funguje veľmi podobne ako ocot. Dokonale zvláda nečistoty a nezanecháva šmuhy. A čo viac, zanecháva čerstvú citrónovú vôňu.

A čo úlomky vlákien a prach?

Pri čistení okien handričkou často narážame na zvyšky vlákien na skle. Aj keď okná opäť vyschnete, niektoré papradie sú stále na povrchu. V tejto situácii stačí použiť bežné papierové noviny. Po vyčistení okien si môžete vziať kúsok novín a utrieť každý roh okna.

Pokiaľ ide o prach, existuje aj spôsob, ako to urobiť. Aby sa okná usadili pomalšie a vďaka tomu ich nebudeme musieť často umývať, stačí do vody pridať niekoľko kvapiek glycerínu . Týmto spôsobom zostane prach mimo dosahu.

Odteraz môžete rýchlo a pohodlne čistiť okná. Najmä preto, že sviatky sú za rohom!

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>