ČÍNSKE ÚRADY BRÁNIA EXPERTOM WHO VO VYŠETROVANÍ

Dvom vedcom zo Svetovej zdravotníckej organizácie bol zamietnutý vstup do Číny, kde sa chceli oboznámiť s pracovnými podmienkami vírusového laboratória Wuhan. Podľa priaznivcov konšpiračnej teórie medzitým odtiaľto došlo k úniku vírusu, ktorý sa následne rozšíril do celého sveta.

Po veľmi dlhom období príprav a schvaľovania pricestovala včera do čínskeho mesta Wu-chan skupina odborníkov zo Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá začala vyšetrovanie príčin pandémie koronavírusu. Mnohí sa však obávali, že úrady Nebeskej ríše umožnia objektívne vyšetrovanie.Mimochodom, kým sa to nezačalo, keďže všetkých 13 vedcov bude v súlade s pravidlami pre vstup do Číny v karanténe dva týždne. Až potom začnú svoju prácu. A ďalším dvom špecialistom bol úplne zakázaný vstup do krajiny po pozitívnych testoch na koronavírusy v Singapure. A to aj napriek skutočnosti, že predtým všetci zamestnanci tímu WHO bez výnimky nechali vykonať negatívne testy podľa zlatých štandardov testovania PCR.

Peking dlho bránil úplnému vyšetrovaniu príčin pandémie. A teraz sa tím WHO pokúsi študovať pracovné podmienky na trhu s kríkovým mäsom vo Wu-chane, kde sa podľa niektorých predpokladov vírus preniesol na človeka prvýkrát . Odborníci však nebudú mať povolený vstup do prísne tajného laboratória na výskum vírusov, ktoré sa tiež nachádza vo Wu-chane . Odtiaľto by sa podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa a niektorých ďalších ľudí mohol vírus oslobodiť.

Čínska komunistická strana pripisuje úspech konfrontácie s pandémiou prísnym karanténnym opatreniam, ktoré boli v krajine prijaté včas. Na rozdiel od všetkých hlavných ekonomík vykázal čínsky HDP v roku 2020 silný rast. USA obviňujú Čínu zo zatajovania skutočného rozsahu pôvodného ohniska nákazy. Predstavitelia čínskej vlády uviedli, že hostia zo Svetovej zdravotníckej organizácie si budú „vymieňať názory“ s čínskymi vedcami, neexistujú však žiadne informácie o tom, či im bude umožnené voľne zhromažďovať dôkazy.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>