Cibuľa lieči tieto choroby lepšie ako tabletky z lekárne, ktoré sú samá chémia

Prečo bežíme do lekárne zakaždým, keď môžeme otvoriť iba zeleninovú škatuľu? Verte tomu alebo nie, už mnoho storočí ľudia používajú cibuľu na liečenie takmer všetkých druhov chorôb.

Čo je v cibuli?

Táto zelenina je bohatá na síru, čo jej dodáva vynikajúce antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Síra z neho robí ideálny nástroj na homeopatickú liečbu.

Upokojuje dutiny

Jednoducho môžete hádzať hlavou dozadu a na nos nosiť pár cibule. Môžete ho nasekať, naliať na tanier, zakryť si hlavu uterákom a vdýchnuť vôňu tejto zeleniny. Áno, postup nie je najpríjemnejší, ale dokonale čistí nos!

Upokojuje kašeľ

Predtým, ako pôjdete do lekárne a minúte peniaze na sirup proti kašľu, prečo si nevytvoriť vlastný sirup doma? Vezmite 1 kus červenej cibule, ½ hlavy cesnaku a pol šálky hnedého a bieleho cukru. Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri a nalejte šálku medu. Pevne zatvorte veko a nechajte ho chladiť 8-12 hodín. Potom ho môžete vypiť – jednu čajovú lyžičku alebo polievkovú lyžicu naraz. Zmes samozrejme chutí hrozne, ale okamžite to pomáha.

Zmierňuje nevoľnosť

Ak sa náhle necítite zle a máte v chladničke cibuľu, choďte okamžite do kuchyne. Vyberte cibuľovú hlavu, nakrájajte ju na polovicu a každý kus pripevnite k podpazušiam. Držte ich tam pár minút. Nevoľnosť prejde.

Prestaňte krvácať

Ak ste urobili rez na koži a neviete, čo máte robiť, na ranu pripevnite gázu, do ktorej sa zabalí pár cibuľových plátkov. Krv sa zastaví. Ak budete tento postup opakovať neustále, rana sa bude hojiť rýchlejšie.

Odstraňuje nepríjemný zápach chodidla

Cibule má silné protiplesňové vlastnosti. A ak vaše nohy vydávajú špecifický zápach, keď si po dlhom dni sundáte topánky, máte huby. Trite nohy cibuľou desať minút a potom ich opláchnite teplou vodou. Ak je to možné, opakujte tento cyklus trikrát denne. Zápach zmizne za dva alebo tri dni.

Uhryznutie komárom

Ak je vaša pokožka divoko svrbivá, kedykoľvek vás komár uhryzne, jednoducho pripojte polovicu cibuľovej hlavy na miesto, kde svrbíte. A všetko pôjde.

Zastavte ušné infekcie

Každý, kto mal niekedy bolesť v ušiach, vie, čo je sakra. Zvyčajne je osoba pripravená urobiť čokoľvek, aby sa jej zbavila. Tak prečo mu do uší nedá len kúsok cibule? Má protizápalový účinok, ak máte migrény, zopakujte tento postup pred spaním. Nechajte cibuľu ležať v ušiach až do rána. A pochopíte, že sme mali pravdu.

Drví akné

Špecializované lieky, ktoré zmierňujú čierne bodky a akné, sú dosť drahé. Tu je alternatíva: zmiešajte nasekanú strednú cibuľu a ½ šálky medu. Udržujte zmes na nízkej teplote, kým sa nezmení na hustú pastu. Aplikujte ju na oblasti kože, kde sa pravidelne objavuje akné.

Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Síra, ktorá, ako sme už povedali, je plná v hlavičkách cibule, bráni vypadávaniu vlasov. Najskôr vytlačte šťavu z cibuľovej hlavy a potom, keď sa umyte, nalejte do tejto šťavy veľa vody. Vôňa potom šampón ľahko odstráni, ale korene vlasov sa výrazne posilnia.

Cibuľa môže znížiť jazvy

Toto je, samozrejme, zázrak, ale chirurgické jazvy sa dajú pomocou žiaroviek skutočne zviditeľniť. Stačí ich pravidelne trieť na pokožku.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>