Chytrý spôsob, ako zabiť nepríjemný zápach vychádzajúci z umývadla

Z kuchynského umývadla často vychádza nepríjemný zápach. Potraviny zostávajú usádzané vo vnútri rúrok na stenách. Začína sa kaziť a zápach stúpa cez rúry do kuchyne. Existuje chytrý spôsob, ktorý môžeme použiť.

Ako odstrániť nepríjemný zápach z umývadla

Na zabitie tohto nepríjemného zápachu pripravíme domáci prípravok, ktorý rozprestrie zvyšné jedlo a umožní mu opláchnutie, rozpustenie tuku, ktoré sú často lepkavé. Okrem toho má peknú vôňu sám o sebe a okamžite pocítite niečo príjemné namiesto toho, aby ste cítili škaredý zápach. Okrem toho tieto zložky zabijú plesne alebo baktérie, ktoré môžu spôsobiť degradáciu potravín v odtoku.

prísady:

  • 1/2 pohára citrónovej šťavy
  • 1/2 pohára jedlej sódy

postup:

Citrónová šťava je stlaí do misky, ktorá môže byť umiestnená v mikrovlnnej rúre. Potrebujeme ju zahriať asi 15 sekúnd a pridať do nej sódu. To však nerobíme okamžite, ale postupne za neustáleho miešania, takže má šancu rozpustiť sa v citrónovej šťave. Vďaka tomu sa dostane pomerne hustá látka, ktorá nebude prúdiť po stene potrubia okamžite, ale zastaví sa na ňom a začne pracovať.

Keď máme božský vzorec, nalejeme ho do umývadla a necháme ho na štvrťhodinu, aby sme mali šancu pracovať. Po uplynutí tejto doby je najlepšie ju opláchnuť teplou vodou. Po tejto operácii by mal problém so zápachom ustúpiť.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>