Chudnutie nemusí byť len trápenie – 5 chutných plodov, ktoré podporujú chudnutie

Chudnutie mnohých z nás je spojené s obeťami. Toto je mylná predstava. Pri dobre skonštruovanej diéte na chudnutie jeme nielen viac, ako je obvyklé, ale aj častejšie. Dôležité je to, čo jeme. Tiež sa nemusíme zriecť chutných vecí ako ovocie. Niektoré z nich dokonca podporujú chudnutie.

Plody, ktoré urýchľujú chudnutie

Vodný melón

Sezóna vodových melónov nie je často, ale stojí za to ich používať, keď sú. Hoci melón má veľa cukru, je to 90% vody. Vďaka sladkej chuti z neho robí veľkú desiatu, z ktorej nemusíme priznať svoje svedomie. Melón obsahuje iba 30 kcal na 100 g produktu, čo znamená, že ho môžeme jesť takmer ľubovoľne.

Vodové melóny urýchľujú metabolizmus a majú dobrý vplyv na tráviaci systém. Veľké množstvo vody z neho robí diuretické ovocie, a tým podporuje odstraňovanie stagnácie vody v tele a akumulovaných toxínov.

Melóny sú tiež veľmi zdravé. Chráni pred chorobami koronárnych artérií, bronchitídou a dokonca aj šedým zákalom. Je potrebné si uvedomiť, že vodný melón je dobrým zdrojom vitamínov A a C. Pomáha tak znižovať tlak.

Citrón

Citrón nie je len dobrým zdrojom vitamínu C. Obsahuje tiež antioxidanty, beta-karotén, vitamíny tukov E a B a minerály. Citrón je účinný pri liečbe infekcií a prechladnutí, ale aj pri chudnutí.

Jesť citrón urýchľuje váš metabolizmus, a to vám pomôže spáliť viac kalórií pri rovnakej strave. Vďaka tomu jednoducho schudneme rýchlejšie. Zlepšuje nielen tráviaci systém, ale tiež čistí naše telo od toxínov. Citrón sa najlepšie konzumuje ako nápoj.

Každý deň vypite pohár vody s citrónovou šťavou. Najlepšie ráno po raňajkách. Vďaka tomu nielen schudnete rýchlejšie, ale aj odkyslíte svoje telo, zvýšite imunitu, dodáte energiu a podporíte lymfatický systém.

Grapefruit

Toto ovocie určite každý vie a vy ste už viackrát počuli, že podporuje chudnutie. Stimuluje spaľovanie tukov a zlepšuje trávenie. Okrem toho je bohatým zdrojom vitamínov a minerálov. Vďaka obsahu pektínu zlepšuje funkciu čriev a čistí telo toxínov. Môžete jesť grapefruit rovnako ako pomaranče alebo z nich pripravovať zákusky, koktaily alebo džúsy.

Ananás

Ďalšie slávne chudnutie ovocia. Okrem toho sa používa ako prírodný prostriedok, ktorý zmierňuje zápaly a bolesti, dokonca môže zabrániť osteoporóze! Zaujíma nás však jeho účinok, ktorý uľahčuje odbúravanie tukov. V 100g ananásu nájdete iba 50 kcal, nie je to moc. Ovocie je veľmi chutné a pri strave nám úspešne nahrádza sladké občerstvenie.

Bromelain, ktorý obsahuje, zlepšuje trávenie a urýchľuje tento proces. Ovplyvňuje rýchlejší metabolizmus. Bromelain tiež pomáha čistiť telo toxíny a prebytočnú tekutinu v ňom nahromadenú. Okrem toho nám vlákno v ňom obsiahnuté dáva pocit sýtosti.

Jablká a hrušky

Toto sú posledné plody, ktoré vám dnes predstavíme. Boli na tomto zozname, pretože sú často podceňované a považované. Je však potrebné si uvedomiť, že obsahujú veľa vlákniny, ktorá zlepšuje trávenie a zlepšuje funkciu čriev. Má pozitívny vplyv na metabolizmus.

 ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>