CHRÁŇTE SA PRED SRDCOVÝMI CHOROBAMI, CHOROBAMI PEČENE, RAKOVINOU A ĎALŠÍMI! STAČÍ PRIDAŤ TENTO PRODUKT DO SVOJEJ STRAVY!

Zbavte sa zápalov, zápchy, toxínov, vysokého krvného tlaku a rakovinových buniek! Jednoduchý a veľmi efektívny produkt!

Repa by mala byť súčasťou vašej stravy, pretože obsahuje fytonutrient, ktorý má antioxidačné, protizápalové a detoxikačné účinky.

Cvikla navyše chráni aj pred srdcovými chorobami a niektorými druhmi rakoviny. Cvikla je dôležitá aj pre tehotné ženy, pretože pomáha predchádzať malformáciám plodu.

Lepšie pochopte, čo môže repa urobiť pre vás a vašu rodinu, a naučte sa, ako tieto potraviny dnes zahrnúť do svojej stravy.

1. Cvikla má protirakovinové účinky

Fytonutrienty nachádzajúce sa v repe zodpovedné za jej červenú farbu môžu pomôcť predchádzať rakovine. Je to tak preto, lebo majú jedinečnú kombináciu antioxidačných a protizápalových vlastností, ktoré vedú k nižšiemu riziku rakoviny.

Posledné štúdie preukázali, že extrakt z červenej repy znižuje tvorbu nádorov v rôznych orgánoch. Cieľom ďalších výskumov je testovať účinky extraktu z červenej repy pri liečbe nádorov rakoviny pankreasu, prsníka a prostaty.

2. Odstraňuje toxíny z pečene

Živiny v repe pomáhajú telu v procese detoxikácie. Červená repa má vysokú hladinu antioxidantov, ktoré pomáhajú vyplavovať toxíny a posilňovať imunitný systém.

Cvikla navyše pomáha bunkám odstraňovať toxíny a čistiť pečeň, aby neprechádzala do iných orgánov tela.

3. Červená repa zabraňuje zápche

Červená repa má vysokú koncentráciu vlákniny, ktorá zlepšuje črevnú pohyblivosť a napomáha tráveniu. Pridávanie cvikly do vašej stravy pomáha udržiavať zdravé fungovanie čriev.

4. Cvikla znižuje riziko malformácií plodu

Vďaka vysokej koncentrácii vitamínu C a vlákniny, ako aj draslíka a horčíka, obsahuje červená repa dôležité minerály pre činnosť nervov a svalov, ako aj podporu zdravých kostí, obličiek, pankreasu a pečene.

Pomocou folátov a zlúčenín vitamínu B červená repa tiež pomáha znižovať riziko malformácií plodu.

5. Pomáha znižovať krvný tlak

Pitie cviklovej šťavy môže pomôcť znížiť krvný tlak niekoľko hodín. Nedávna štúdia zistila, že šťava z červenej repy znížila účastníkom krvný tlak v priemere o 4 až 5 bodov.

Je to spôsobené prítomnosťou dusičnanov, ktoré uvoľňujú a rozširujú cievy, aby sa zlepšil prietok krvi a znížil krvný tlak.

6. Bojujte proti zápalu

Mnoho chronických ochorení začína zápalovým procesom v tele. Cvikla obsahuje živinu, ktorá chráni bunky, bielkoviny a enzýmy.

Pomáha tiež bojovať proti zápalom a chráni vnútorné orgány, čo pomáha predchádzať mnohým chronickým chorobám.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>