Chcete schudnúť za necelých 30 dní? Tak zahrňte týchto 7 produktov do vašej stravy a čoskoro si všimnete pozitívny výsledok

Vedeli ste, že pokiaľ ide o strata hmotnosti, hlavným orgánom, ktorý podporuje tento proces, je pečeň?

Napriek skutočnosti, že žalúdok reaguje na trávenie tukov, nezabudnite, že táto delikátna a zložitá úloha je adekvátne splnená iba pri normálnom fungovaní pečene a žlčníka. Je to spôsobené produkciou žlče.

Ak pečeň nefunguje „v normálnom režime“, tuky jednoducho nie sú trávené a nie sú správne vylúčené z tela. Okrem všetkého sa metabolizmus spomaľuje, čo vedie k nadmernej akumulácii toxínov v tele.

Preto môžeme povedať, že zdravá pečeň je synonymom pre dobré zdravie a pohodu.

A aby sme poskytli potrebnú starostlivosť najväčšiemu vnútornému orgánu nášho tela, je dôležité jesť správne a viesť zdravý životný štýl.

Dnes vám chceme ponúknuť zdravú stravu. Zahrňte týchto 8 produktov do vašej stravy a čoskoro si všimnete pozitívny výsledok.

Ak môžete udržať stravu s nízkym obsahom tuku, venujete svoj voľný čas fyzickej aktivite a zabudnete na takéto škodlivé návyky ako fajčenie, potom za 30 dní budete príjemne prekvapení zmenami, ku ktorým došlo vo vašom tele.

1. Strúčik cesnaku

Už je to klasika v ľudovej medicíne – jesť ráno na prázdny žalúdok. Známe a preukázané nápravu mnohých ochorení. Ale nie každý to má rád, pretože cesnak má takú ostrú chuť a vôňu, že dýchanie potom….

Aby ste predišli nepohodlnosti a nepríjemnosti v dôsledku zlého dychu, odporúča sa po cesnaku žuť list čerstvej mäty.
Pravdepodobne to bude len jedna nevýhoda. A ak chcete optimalizovať funkciu pečene a súčasne strácať váhu, neváhajte, je ideálnym riešením strúčik cesnaku ráno na prázdny žalúdok.

Je to všetko o účinných zložkách, ktoré obsahuje cesnak (a to allicín a selén), ktoré pomáhajú pečeni zotavovať sa a čistiť.

2. Jeden grapefruit denne

Grapefruit je len ideálny produkt pre zdravie pečene. Vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov v ňom prispieva k prirodzeným čistiacim funkciám pečene.

Bolo by skvelé, keby ste pri raňajkách pili čerstvo stlačený grapefruitový džús denne. To značne pomôže imunitnému a tráviacemu systému vášho tela, okamžite budete cítiť svetlo a veselosť.

3. Káva alebo zelený čaj

Táto ponuka je aj na raňajky. Môžete striedať: jeden deň – káva, druhý – zelený čaj. Vyberte si to, čo je pre vás najlepšie, len vždy venujte pozornosť sladidlám, ak ich potrebujete. Uprednostňujte med alebo steviu, skôr ako rafinovaný cukor.

Oba nápoje sú bohaté na antioxidanty a ďalšie katechíny a polyfenoly, všetky tieto komponenty sú ideálne pre starostlivosť o pečeň.

Len si pamätajte, že všetkého veľa škodí: v žiadnom prípade by ste nemali zneužívať tieto nápoje.

4. Avokádo

Avokádo, ktoré často odporúčame na stránkach našich stránok.

A to všetko vďaka skutočnosti, že tieto plody sú bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín. Sú vhodné pre srdce a tiež prispievajú k produkcii glutatiónu – zlúčeniny, ktorá pomáha zničiť tuky a toxíny.

5. Pohánka

Pohánka sa dá ľahko nájsť v každom supermarkete. Mimochodom, na jeho základe je možné pripraviť množstvo dezertov, pečenia chleba atď.

Budete mať záujem vedieť, že pohánka reguluje metabolizmus tukov vďaka zlúčenine nazývanej „inozitol“. Chráni pečeň a podporuje produkciu určitých hormónov.

Pohánka pomáha vyčistiť telo toxínov (napríklad z liekov) a glukózy.
Okrem toho je jedným z najživších obilnín, je bohatá na bielkoviny a esenciálne aminokyseliny, ktoré nám poskytujú energiu a posilňujú zdravie vo všeobecnosti.

6. Artičoky

Artičoky sú skvelý produkt. To je skvelé jedlo na večeru, s ktorým je ľahké zachovať štíhlu postavu.

Pokúste sa zahrnúť artičoky do stravy. Nielenže sa starajú o zdravie pečene, ale aj pomáhajú pankreasovej práci.
Prírodné enzýmy artičokov pôsobia ako regeneračné, optimalizujúce a ochranné látky. Prispievajú k procesu asimilácie tukov.
Takže stojí za to mať na pamäti a dovoliť si vychutnať si artičoky niekoľkokrát týždenne.

7. Curmeric

Kurkuma je obľúbený druh korenia našej pečene.

Ak máte vo zvyku pridávať ich do ryžových pokrmov, chudého mäsa, alebo …, potom máte senzačné detoxikačné centrum.

Je tiež výborným protizápalovým liekom s množstvom antioxidantov.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>